KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Bilim adamı adayları burada yetişiyor
Bilim adamı adayları burada yetişiyor
Güncel
29 Ekim 2012 Pazartesi 11:49
  • 903
  • 0

Bilim adamı adayları burada yetişiyor

Genç bilim adamı adayları kendileri için hazırlanan programa yoğun ilgi gösteriyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı olarak genç nesillere bilimi sevdirmek amacıyla kurulan Bilim Teknoloji Kulübü faaliyetlerini sürdürüyor. Yaz döneminin ardından başlatılan ‘Uygulamalı Bilim Eğitim Programı` geleceğin bilim adamı adaylarından büyük ilgi görüyor. Programa katılan ilkokul öğrencileri, eğlenecenin yanında sorgulayarak öğrenmenin keyfini yaşıyor. 
 
İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE
Bilim Teknoloji Kulübü`nün verdiği ‘Uygulamalı Bilim Eğitim Programı`, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik. Öğrenciler, yarım günlük bir programda teknoloji kulübü içinde yer alan elektrik elektronik mekatronik ve robotik, fizik, kimya ve biyoloji atölyelerinde eğlenerek bilimsel deneyler gerçekleştiriyor. Eğitim, kulübün Plaj Yolu`ndaki binasında üç saatlik bir program çerçevesinde yürütülüyor.
 
KABİLİYETLERİ GELİŞİYOR
Eğitimde öğrencilerin sorgulama ve araştırma kabiliyetlerini geliştirmek, bilime olan ilgilerini arttırmak, fen ve teknoloji dersinde işlenen konuları atölye ve laboratuarlarda eğlenceli ve uygulamalı biçimde işlemek hedefleniyor. Kulübün sergi alanı ve bilim düzeneklerini tanıyan öğrenciler, buradaki kütüphaneden de istedikleri yayına ulaşabiliyor. Uygulamaya Kocaeli`ndeki ilköğretim okulları büyük ilgi gösteriyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ