KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Bilişim Vadisi nereye kurulacak?
Bilişim Vadisi nereye kurulacak?
Güncel
09 Aralık 2010 Perşembe 12:11
  • 2919
  • 1

Bilişim Vadisi nereye kurulacak?

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, ‘İnşallah Bilişim Vadisi’ni de Kocaeli’ne kurmuş olacağız’ derken Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, ‘Nihai değerlendirme henüz yapılmamıştır’ dedi.

CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş`in soru önergesine Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz`ın verdiği yanıt Bilişim Vadisi ile ilgili bakanlar arasındaki görüş ayrılığını ortaya çıkardı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “İnşallah Bilişim Vadisi`ni de Kocaeli`ne kurmuş olacağız” derken Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, “Nihai değerlendirme henüz yapılmamıştır” dedi.


“NİHAİ DEĞERLENDİRME YAPILMADI”

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, DPT Müsteşarı Kemal Madenoğlu`nun bilgi notu ile Ateş`in soru önergesini yanıtladı. Yanıtta şöyle denildi: “Fizibilite çalışmasında Ankara ili de değerlendirme kapsamında olan illerdendir. Bilişim Vadisi fizibilitesi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı koordinesinde tamamlanmış olup, 11 Ekim 2010 tarihinde DPT Müsteşarlığına iletilmiştir. Konu tüm boyutlarıyla analiz edildikten sonra ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri çerçevesinde sonuçlandırılacaktır. Bilişim Vadisi fizibilitesinde yer seçimi konusuna ilişkin kriterlere göre bazı değerlendirmeler yapılmış olmakla beraber, fizibiliteye ilişkin kurum ve kuruluşların görüşleri doğrultusunda oluşturulacak nihai değerlendirme henüz yapılmamıştır.”


“ANKARA BOŞALTILIYOR, BAKANLAR SEYREDİYOR”

CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, AKP döneminde Ankara`nın içinin boşaltıldığını iddia ederek, “Ankaralı bakanlar sahip çıkmazsa Ankara köye dönüştürülecek” diye uyardı. Bilişim Vadisi için en uygun yerin Ankara olduğuna dikkat çeken Ateş, Ankaralı bakanlara şöyle seslendi:  “Nihat Ergün Sanayi Bakanı olunca Bilişim Vadisi projesi Kocaeli`ne kaydırılmak istendi. Nihat Bey almış Bilişim Vadisi`ni Kocaeli`ne götürüyor. Nihat Bey bakan da bizim Ankaralı bakanlarımız bakan değil mi? Ankara`nın içi boşaltıyor, bizim bakanlar seyrediyor. Bizim bakanlar Ankara`ya sahip çıkmazsa Ankara köye dönüşecek.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ