KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Bin kişiye kardeşlik aşı dağıtıldı
Bin kişiye kardeşlik aşı dağıtıldı
Güncel
10 Aralık 2012 Pazartesi 14:18
  • 732
  • 0

Bin kişiye kardeşlik aşı dağıtıldı

İzmit’teki Merkez Rahmet Camii’nde muharrem ayına özel bir program düzenlenerek bin kişiye kardeşlik aşı aşure dağıtıldı

İzmit Yenişehir Mahallesi Ulubatlı Hasan Sokak`ta bulunan Merkez Rahmet Camii`nde düzenlenen ‘Kardeşlik Aşı` adlı programda bin kişilik aşure dağıtıldı. Rahmet Camii`nde mahalle sakinleri ve hayırseverlerin üstlendiği aşure programında bin adet aşure dağıtılırken İzmitli imamların okuduğu mevlüd ve Kur`an-ı Kerim tilaveti ise vatandaşlara duygulu anlar yaşattı.

 
İHTİYACIMIZ VAR
Programa katılan İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, “Muharrem ayının ülkemize, bölgemize, barış, huzur ve kardeşlik getirmesi için dua ediyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu günlerde bu tür programlarla bir araya toplanmalıyız” dedi.
 
KARDEŞLİK DUYGULARI
Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği kardeşlik aşı programında dua yaptıran Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Yaptırma Derneği Başkanı ve Merkez Rahmet Cami İmamı Şener İnce, “Toplumsal gerginliklerin azalması için insanların böyle programlarda bir araya gelmesi ve sohbet etmesi kardeşlik duygularının pekişmesi için çok önemli” ifadesini kullandı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ