KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Bir eylem iki açıklama
Bir eylem iki açıklama
Güncel
31 Aralık 2011 Cumartesi 11:18
  • 777
  • 0

Bir eylem iki açıklama

Şırnak’ın Ortasu Köyü’nde insansız hava araçları tarafından yapılan saldırıda 35 kişinin ölmesi nedeniyle, KESK ve İnsan Hakları Derneği birlikte eylem yaptı

KESK ve İnsan Hakları Derneği, Şırnak`ın Uludere ilçesi Ortasu Köyü`nde ikamet eden 35 kişinin insansız hava araçlarının saldırısında ölmesi nedeniyle açıklama yaptı. Belediye-İş Hanı önünde yapılan açıklamaya, sivil toplum örgütlerinin başkanları, siyasi parti başkanları ile çok sayıda kişi katıldı. Ellerinde pankartlar olan eylemciler, saldırıyı kınayarak hükümeti eleştirdi.

 

 

BARIŞ ORTAMI OLMALI
Grup adına basın açıklamasını BES Kocaeli Şube Başkanı Akın Şişman yaptı. Şişman, “Bölge halkına günlük yaşamlarını idame ettirmek için kaçakçılık yapmaktan başka çare bırakmayanları kınıyoruz. Barış ortamının tesis edilmesi için herkesi üzerine düşen görevi yapmaya davet ediyoruz” dedi.

 

 

KİMSEYE ANLATAMADIK
Şişman`ın ardından İnsan Hakları Derneği Kocaeli Temsilcisi Azize Adıgüzel söz aldı. Adıgüzel, “Yıllarca askeri vesayetle mücadele etme bahanesiyle muhalifleri kandırmaya çalıştınız, bir ölçüde de başardınız. Sizin milliyetçilikte, ırkçılıkta, şiddetten başka yol bilmemekte, çözümü öldürmekte bulmakta olduğunuzu biliyorduk da bazılarına anlatamıyorduk” diye konuştu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ