KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.5375 TL
  • 7.2389 TL
  • 8.1000 TL
Kocaeli Zirve
Bir kent diken üstünde
Bir kent diken üstünde
Güncel
25 Mart 2020 Çarşamba 11:19

Bir kent diken üstünde

Kastamonu’da şu ana kadar corona virüsü tespit edilmiş iki pozitif vaka olması nedeniyle şehrin girişlerinde ateş ölçer ile kontroller başladı.

Çin'in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen corona virüsüne karşı tedbirler devam ediyor.

Kastamonu'da şu ana kadar tespit edilmiş iki tane pozitif vaka olması nedeniyle şehrin girişlerinde kontroller arttırıldı.

Bu kapsamda Vali Yaşar Karadeniz'in talimatlarıyla Kastamonu Emniyet Müdürlüğü ve Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince şehrin girişlerinde bulunan uygulama noktalarında ateş ölçer ile kontroller başladı.

SÜRÜCÜLER DURDURULUP ATEŞLERİ ÖLÇÜLDÜ

Corona virüsü tedbirleri kapsamında emniyet güçleri, Çankırı-Ankara karayolu uygulama noktasında yeni tip corona virüsü (Covid-19) ile mücadele kapsamında, araç sürücüleri ve yolcuları ateş ölçer vasıtasıyla kontrol ediyor.

Uygulama noktasında görev alan emniyet güçleri, gece gündüz demeden 24 saat esasına dayalı olarak şehre giriş yapmak isteyen tüm araçları durdurarak ateş ölçer ile araçtaki tüm yolcuların kontrolünü sağlıyor.

UYGULAMA DEVAM EDECEK

Şu ana kadar herhangi bir olumsuz duruma rastlanılmadığının öğrenildiği kontrollerde, salgın hastalıkla mücadele kapsamında il girişlerinde bulunan Emniyet Müdürlüğüne bağlı uygulama noktalarında kontrol faaliyetlerinin devam edeceği öğrenildi.

DİĞER HABERLER

Umreden dönenlerin karantina süresi uzatıldı

Umreden dönenlerin karantina süresi uzatıldı

Umre'den dönenlerin karantina süresinin 1 hafta daha uzatıldığı belirtildi.Sağlık Bakanlığı’nca corona virüsü tedbirleri kapsamında, umreden dönenlerin Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı yurtlara yerleştirilmesine karar verilmesiyle Konya’daki 2 yurda, 15 Mart’ta 2 bin 200 kişi getirildi. Havalimanında ve yurda yerleştirilirken sağlık kontrolünden geçirilenlerden evli çiftler dışında herkes, ayrı odalara alındı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ