KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Biz kazanacağız!
Biz kazanacağız!
Güncel
17 Eylül 2010 Cuma 09:00
  • 1614
  • 0

Biz kazanacağız!

Başkan adaylarından Lütfü Obuz’un da desteğini alan Yusuf Türk yarın yapılacak kongrede büyük oy farkıyla kazanacaklarını söyledi

Hizmet-İş Sendikası 2 No`lu Şube Birinci Olağan Kongresi öncesinde dün ilginç gelişmeler yaşandı. Üç başkan adayının yarışması düşünülen kongrede başkan adaylarından Lütfü Obuz, kongrede Yusuf Türk`ü destekleme kararı aldı. Mevcut yönetimde mali sekreter olarak görev yapan Lütfü Obuz ve arkadaşlarının önceki akşam bir toplantı yaparak bu kararı aldıkları öğrenildi. Konu hakkında gazetemize açıklama yapan başkan adayı ve mevcut yönetimde şube sekreteri olan Yusuf Türk, Obuz ve arkadaşlarına kararlarından dolayı teşekkür etti.
 

TEŞEKKÜR ETTİ
Kendisiyle yaptığımız mini söyleşide ilk olarak Lütfü Obuz`un kararı hakkında değerlendirme yapan Türk, “Lütfü Obuz ve arkadaşları önceki akşam yaptıkları değerlendirme toplantısında şartsız olarak beni destekleme kararı aldı. Obuz ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Zaten delege sayısı olarak İrfan Gün`e oranla öndeydik, Lütfü Obuz ve arkadaşları da aramıza katılınca daha da güçlendik. Biz artık bu seçimi açık ara farkla kazanırız. Yaklaşık 110-120 delegenin kongrede beni destekleyeceğini düşünüyorum” dedi.
 

DİKKAT ÇEKTİ
Delegelerin özellikle son üç olayda ortaya koyduğu tavır üzerine kendisini destekleyeceğini söyleyen Türk, “İlk olarak cumartesi ve pazar yevmiyelerinde taviz vermemem delegelerin dikkatini çekti. Ayrıca sözleşmelerde yüzde 8.5`i delegelere anlatamayacaklarını söyleyerek, bu rakama karşı çıkan tek isim oldum. Son olarak da banka promosyonlarının bir haftada verileceği söyleniyordu, fakat 24 gün bu paralar ödenmedi. Buna karşı da tepkimi ortaya koymuştum, bu da delegeler tarafından iyi niyetle karşılandı” diye konuştu.
 

KAZANAMAYACAK
Mevcut başkan ve kongrede başkan adaylarından İrfan Gün`e karşı 18 Eylül`de yapılacak kongrede büyük üstünlük sağlayacağını da sözlerine ekleyen Türk, “İrfar Gün kongrede kaybedeceğini anladığı için geleneksel olarak yaptığımız blok liste yerine çarşaf listeyle kongreye gitmemizi istedi. Biz bunu istemedikçe, kendisi diretiyor. Kongreyi kazanamayacağını anladığı için en azından bir kaç adamını yönetime sokma çabasına giriyor. Ama her iki seçenekte de biz kazanacağız” ifadelerini kullandı.
 

YATAN DEĞİL, YAPAN
Yönetiminde bulunacak isimleri kongre sabahı açıklayacağını belirten Türk, “Yeni yönetimimizde yatan değil, yapan kişiler görev alacak. Tüm arkadaşlarımızın yüzü işçiye dönük olacak. Eğitimli, bilgili ve kültürlü arkadaşlarımızı yönetimize alacağız. Bu arkadaşlarımız çalışmalarıyla işçilerimizin işlerini kolaylaştıracak” şeklinde konuştu. Öte yandan 4 yılda bir gerçekleştirilen kongre öncesi Yusuf Türk son olarak şunları söyledi; “Özellikle sözleşme sürecinde mevcut yönetimimizde kararlılık açısından yeterlilik göremediğim ve tabandan işçi arkadaşların da yoğun talebi doğrultusunda bu kongre sürecinde başkanlık yarışına katıldım.
 

DİYALOG SENDİKACILIĞI
Biz vurdulu-kırdılı sendikacılık yapmayacağız. Diyalog sendikacılığına önem vereceğiz. Büyükşehir ve İSU işçisiyle, belediye yetkilileriyle iyi bir diyalog oluşturdum. İyi sözleşmenin iyi bir diyalogla yapılacağına inanıyorum. Delege seçimlerinde hazırladığımız anahtar listelerle güçlü bir delege desteği oluşturduk. Bugün 3 bine yakın üyesiyle şubemiz büyük bir aileyi temsil etmektedir. Bu aynı zaman da 3 bin ailenin hak mücadelesinin sorumluluğunu da getirmektedir. Bizler işçinin menfatine olan her alanda çalışmalar yapmaya, işçiyi her platformda temsil etmeye hazırız.” 

 

YUSUF TÜRK KİMDİR?

1966 yılında İzmit`e bağlı Mehmet Alipaşa Mahallesi`nde doğan Yusuf Türk, 17 yıldan bu yana belediyede çalışıyor. Evli ve üç çocuk babası olan Türk 10 yıl Bekirpaşa Belediyesi`nde, yedi yıldan bu yana da İSU`da görev alıyor. Hizmet-İş Sendikası`nda uzun süreden bu yana hizmet veren Yusuf Türk delegelik ve iş yeri temsilcilikleri yaptıktan sonra yaklaşık bir buçuk yıl önce 2 nolu şubenin Kocaeli örgütlenmesinde çalışarak şube sekreterliğine getirildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ