KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Bize sendikacılık dersi vermesin
Bize sendikacılık dersi vermesin
Güncel
23 Aralık 2010 Perşembe 17:00
  • 2817
  • 38

Bize sendikacılık dersi vermesin

Gürol Güçlü, rakibi Vedat Küçük’e ağır eleştirilerde bulunarak, “Asli görevini yapmayanlar bize sendikacılık dersi vermesin” dedi

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Gürol Güçlü, şubat ayında yapılacak şube kongresi öncesi gerçekleşen ilk delege seçimlerinde kendisiyle ilgili eleştirilerde bulunan mevcut başkan adayı olan Vedat Küçük`e sert eleştirilerde bulundu. Delegelerle birlikte sendika binasında bir basın açıklaması gerçekleştiren Güçlü, Küçük`e “Asli görevini yapmayanlar bize sendikacılık dersi vermesin” diyerek sert çıktı. 
 

MENFAAT UMUYORLAR
Seçim tarihinin öne alınmasını eleştiren mevcut şube sekreteri ve başkan adayı Küçük`e yanıt veren Güçlü, şunları söyledi: “Genel merkez kongresinin öne çekilmesinden dolayı biz de seçimi 2 ay öne aldık. İşçi sayımız düşerse, seçim delegeyle değil tüm üyelerle yapılırdı diye eleştiri yapanlar, işçi sayımızın düşmesinden menfaat uman alçaklardır. Elbette ki işçilerin gönderilmesi meselesi şube kongresinden çok daha önemli.
 

HİZMET-İŞ İLE KOL KOLA
İşçi arkadaşlarımızın birliğinin bozulmasını istemediğini söyleyen bazı arkadaşlar nasıl olur da Hizmet-İş Sendikası`nın yöneticileri Ali Akçay ve baş temsilcisi Metin Boz ile birlikte kol kola seçim çalışması yürütür. Beraber sınıf sendikacılığı yaptığımız bu arkadaşların aday olunca sınıf sendikacılığını hatırlamaları ilginç. Aile şirketi gibi her sendikaya aynı aileden bir başkan yapılsın istiyorlar.” Güçlü, hakkındaki dedikodulara da şöyle yanıt verdi:
 

İDDİALARI YALANLADI
“Son günlerde hakkımda bazı dedikodular çıkarılmış. Bu dedikoduyu çıkaran da fen işleri müdürlüğünde çalışan Burak Erdoğan isimli bir amir. Erdoğan isimli bu şahıs, benim işçilere ‘eğer bana oy vermezseniz sizi sürdürürüm` dediğimi iddia ediyor. Böyle bir şey olamaz. Eğer bir kişiye söylemişsem aday bile olmam. Ve bu kişi Vedat Küçük`ün listesinden delege adayı. Eğer iyi bir amir olsaydı görevi değişmezdi.”
 

BİZ ADAM SATMAYIZ
Mali işler müdürlüğünde Güçlü`nün listesinden delege seçilen Ertolga Özbay ise kısa bir konuşma yaparak, başkan adayı Küçük ve ekibinin delege seçimlerinde bazı ‘dedikodular` çıkardığını ileri sürdü. Özbay, “Bizim üzerimizden asılsız ve ahlaksız dedikodular yapıyorlar. 19 kişi Gürol Güçlü`nün listesinden seçildik. Ancak bu kişiler onların tarafında olduğumuzu iddia ediyor. Biz asla adam satmayız” dedi.


Zabıta ve ulaşımda, Vedat Küçük kazandı

Şube başkanı Güçlü`nün liste çıkarmadığı zabıta müdürlüğünde yapılan delege seçimlerinde; şube sekreteri Küçük`ün listesinden Nafiz Öğüç, Selim Yılmaz ve Zuhal Tırka, 11 oy alarak seçildi. Ulaşım hizmetleri müdürlüğünde yapılan seçimlerde ise şube başkanı Gürol Güçlü`nün listesi 11, şube sekreteri Vedat Küçük`ün listesi 16 oy aldı. Yarın ise İzmit Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü`nde delege seçimi yapacak. Güçlü, burada da liste çıkarmayacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ