KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Böcekhane aslına dönüyor
Böcekhane aslına dönüyor
Güncel
20 Kasım 2010 Cumartesi 12:52
  • 1406
  • 0

Böcekhane aslına dönüyor

Restorasyon çalışmaları hızla devam eden Böcekhane halkla buluşacağı günü iple çekiyor

Gebze Eskihisar`da bulunan tarihi Böcekhane, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından restore ediliyor. Kocaeli`nin tarihi yapılarını elden geçirerek sosyal amaçlı kullanan Büyükşehir Belediyesi, Böcekhane`yi de restorasyonunun ardından halka açacak. Yılların yorgunluğunu üzerinde taşıyan Böcekhane restorasyon çalışmalarıyla genç bir görünüme kavuşmaya başladı.
 

TUĞLALAR ÖRÜLECEK
Çürümüş ahşap parçaları sökülen yapının iç temizliği de tamamlandı. Üst kattaki ahşap taşıyıcı kısımların deforme olanları yenilendi. Sağlam olan orijinal ahşaplar yerinde bırakıldı. Yapının ahşap kısımlarının yerleştirilmesinin ardından tuğlaları örülecek ve odalara ayrılacak. İçerisinde idari ofis, hol, tuvalet ve lavabo gibi kısımların da bulunacağı yapının birinci katı ve çatı katı çelik kirişlerle desteklenecek.
 

SOSYAL AMAÇLI
160 metrekarelik tarihi yapının merdivenleri çelik konstrüksiyon üzerine ahşap kaplama, ıslak mekanları seramik, zemin ve tavan döşemeleri ise ahşap kaplama olarak tepeden tırnağa yenilenecek. Böcekhane sosyal amaçlı olarak kullanılacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ