KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Boğa Timi hazır
Boğa Timi hazır
Güncel
15 Ekim 2012 Pazartesi 09:56
  • 1223
  • 0

Boğa Timi hazır

Boğa Timi, Kurban Bayramı’nda ve öncesinde kaçan kurbanlıklara göz açtırmayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin Kurban Bayramı`nda kaçan kurbanlıkların yakalanması için oluşturduğu Boğa Timi bu sene de hizmet verecek. 12 ilçeden gelen ihbarlara olaya anında müdahale edecek olan ekibe, kaçak hayvanların yakalanması ve kontrol altına alınması için eğitim verildi.


HER İLÇEDE

Büyükşehir Belediyesi`nin, Kurban Bayramı için hayata geçirdiği ‘Kaçak Hayvan Takip ve Yakalama Ekibi`, bu bayram da vatandaşlara hizmet için görev başında olacak. Her ilçe belediyesinin kendisine ait oluşturduğu timler, vatandaşların elinden kaçan kurbanlıklar için hazır halde bekleyecek. 


EĞİTİM VERİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Mezbahalar Müdürlüğü, tim personeline çalışmalarını etkili ve sorunsuz bir şekilde yürütebilmesi için eğitim verdi. Eğitimde, hayvanların yakalanmasında kullanılacak ilacın kurbana mani olmayacak ve ette herhangi bir kalıntı bırakmayacak şekilde uygulanması gerektiği anlatıldı. 


153`Ü ARAYIN

Boğa Timi, Büyükşehir Belediyesi`nin görevli olduğu bütün mezbahanelerde bulunacak. Ayrıca diğer ilçe sınırlarına bağlı bulunan belediye timleri de kaçak vakalara müdahale edecek. Önceki senelerde de birçok kaçak hayvana anında müdahale ederek vatandaşlara hizmet veren Boğa Timi`ne, büyükşehirin 153 numaralı telefonunda ulaşmak yeterli olacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ