KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Boğa timleri bayramı bekliyor
Boğa timleri bayramı bekliyor
Güncel
03 Kasım 2010 Çarşamba 10:27
  • 1334
  • 1

Boğa timleri bayramı bekliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı’nda kaçan hayvanları sorunsuz bir şekilde yakalamak için her ilçede boğa timleri kurdu

Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarına titizlikle devam ederken kaçan kurbanlıkların yakalanması için her sene olduğu gibi bu yıl da boğa timleri kurdu. Bu sene olaylara daha hızlı müdahale edilebilmesi için farklı bir uygulama hayata geçirildi. Artık 12 ilçenin de kendine ait boğa timleri var. Üç kişiden oluşan boğa timleri özel araçlar ve ekipmanlarla ilçelerde kaçak hayvanları yakalamak için görev yapacak. Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerdeki boğa timlerinin, daha etkin, sağlık koşullarına ve teknolojik gelişmelere göre uygun görev yapabilmesi için bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
 

TİMLER BİLGİLENDİRİLDİ
Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü ile Mezbahalar Şube Müdürü Nuri Aydın tarafından verilen eğitimlerde hayvanların yakalanmasında kullanılan ilaçların kullanım teknikleri anlatıldı. İlaçların hayvanın sağlığına ve etinden faydalanacaklara herhangi bir zararının olmayacağını belirten Nuri Aydın, uygulamalı olarak ilaçların nasıl kullanılacağını timlere gösterdi. Boğa timlerinin merak ettiği konularda sorular sorduğu bilgilendirme toplantısında teknolojik aletler hakkında bilgi verildi. Hayvanlara yakalama esnasında asla zarar verilmemesi gerektiğini vurgulayan Aydın, şunları kaydetti:
 

BOĞA TİMLERİNİ ARAYIN
“Büyükşehir Belediyesi olarak kendi mezbahalarımızda zaten olası vakaların önüne geçebilmek için boğa timlerimiz bulunuyor. Fakat her noktada bu şekildeki vakaların önüne geçmek ve daha hızlı müdahale edebilmek için ayrı timlerin oluşturulması gerekiyordu. Biz de bu noktada her ilçenin kendine ait boğa timlerinin olmasını istedik. Önümüzdeki Kurban Bayramı ile birlikte 12 ilçemizde de üçer kişilik boğa timi kurduk. Vatandaşlarımız bulundukları ilçelerdeki belediyeler veya 153 ile irtibata geçerek kaçak hayvanlarını yakalatmak için boğa timlerine başvurabilecek.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ