KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Arkadaşları soydu o kaçamadı
Arkadaşları soydu o kaçamadı
Polis-Adliye
16 Nisan 2010 Cuma 17:27
  • 2175
  • 0

Arkadaşları soydu o kaçamadı

Hırsızlık ihbarıyla polisin takip ettiği araba, telaşlanıp kaza yaptı. Şoför Haluk Yaşar yakalanırken, hırsızlık yapan 2 arkadaşı kaçmayı başardı

Köseköy`de üç hırsız kiraladıkları otomobille bir evde soygun yaptı. Daha sonra mahalle sakinleri tarafından görüldüklerini anlayan hırsızlar arabayla kaçmak isterken polis takibinden dolayı heyecanlanıp kaza yaptı. Kazanın ardından arabadan çıkamayan şoför, polis ekipleri tarafından tutuklanırken, kaçan 2 arkadaşı kayıplara karıştı.
 

OTOMOBİL KİRALADI
Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti; Üç kafadar hırsız
Hacı Mustafa Mahallesi`nde H.U.`nun evini soymak için 53 AN 627 plakalı bir otomobil kiraladı. Haluk Yaşar (31) ve ismi belirlenemeyen 2 kişi tarafından daha sonra eve girilerek kol saati, tek taş pırlanta yüzük, insan figürlü kolye çalındı. Soygun sırasında mahalle sakinleri evde birilerinin olduğunu fark edarak polisi aradı.
 

TELAŞLANIP KAZA YAPTI
Ev içinde bulunan hırsızlar da farkedildiğini anlayınca plakalı kiraladıkları otomobille kaçmak istedi. Polis takibi nedeniyle telalaşa kapıldılan hırsızlar Köseköy 15. Kolordu Kışlası`nın kaldırımlarına çıkarak çitlerine çarptı. Aracı kiralayan ve şoför olan Haluk Yaşar olay yerinde hemen yakalanırken, ismi öğrenilmeyen iki kişi polisin ve mahalle sakinlerinin elinden kaçmayı başardı.
 

TANIMADIĞINI SÖYLEDİ
Daha sonra ifadesi alınan Haluk Yaşar yanında bulunan arkadaşlarının isimlerini asayiş şube ekiplerine vermemekte ısrar etti. Yaşar, “Ben onları tanımıyorum ben arabayı kiraladım, şoförlük yapıyordum” dedi. Adli sicilinin bulunmadığı öğrenilen Yaşar alınan ifadesinin ardından Kocaeli Adliyesi`ne sevk edildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ