KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
Festivalin açılışında çocuklar büyüledi
Festivalin açılışında çocuklar büyüledi
Güncel
20 Nisan 2010 Salı 16:58
  • 1409
  • 3

Festivalin açılışında çocuklar büyüledi

İlimize gelen 41 ülkenin çocuklarıyla gerçekleştirilecek 23 Nisan Çocuk Festivali’nin açılışında çocuklar yöresel kıyafetleri ve ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüş yaptı

Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali ilimize 41 ülkeden gelen bine yakın çocuğun yürüyüşüyle başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin mehter takımı önderliğinde, ellerinde bayraklarla 41 ülkenin çocukları, yürüyüş yolundan başlayarak Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına kadar yürüyerek vatandaşları selamladı. Yürüyüşün ardından Büyükşehir Belediyesi önünde festivalin açılışı gerçekleştirildi.
 

GURURLANDIM
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yaptığı konuşmasında şunları söyledi;“Şu anda dünyanın en mutlu insanı benim. Çünkü dünyanın en güzel çocuklarıyla birlikteyim. Dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarla festival yapılması bizleri gururlandırıyor. Türkiyeli arkadaşlarınızla kaynaşacak ve güzel dostluklar kuracaksınız. Dünya genelinde 300 milyon insan Türkçe konuşuyor. Almanya`da 3 milyon, Amerika`da bir buçuk milyon kişi Türkçe konuşuyor.
 

GÖSTERİ YAPILDI
Burada kaldığınız sürece Türkçe kelimeler öğreneceksiniz. Türkiye`de yaşadıklarınızı ömür boyu unutamayacaksınız. Beraber olduğunuz aileler size büyük değer veriyor. Onlar sizleri ailelerinden biri olarak görüyorlar. Dünyayı sevgiyle, barışla temsil edeceğiz.” Karaosmanoğlu`nun konuşmasının ardından üç ülkeyi temsil eden çocuklar gösterilerini sundu. Daha sonra da çocuklara hediyeler verildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ