KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
ENPAY, Başiskele’ye okul yapacak
ENPAY, Başiskele’ye okul yapacak
Güncel
14 Nisan 2010 Çarşamba 17:47
  • 3687
  • 1

ENPAY, Başiskele’ye okul yapacak

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, ilçenin saygın fabrikalarından ENPAY’dan bir okul sözü aldı. ENPAY ilçeye Endüstri Meslek Lisesi yapacağını kaydetti

Başiskele`nin her anlamda gelişmesine önem gösteren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, eğitim alanında gelecek nesillere yönelik örnek bir çalışmaya imza attı. Vezirçiftliği Mahallesi`nde faaliyet gösteren ENPAY Fabrikası`yla yaptığı görüşmeler sonucu bir okul sözü alan başkan Ayaz, önceki gün ENPAY Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yürekten ve genel müdür Murat Yürekten ile bir araya gelerek eğitim yatırımını karara bağladı. Görüşmeler neticesinde; ENPAY Fabrikası, Vezirçiftliği`nde kendine ait 15 dönümlük araziye Endüstri Meslek Lisesi yapacağını beyan etti.

PROTOKOL İMZALANACAK
Bakanlığa ait 24 derslik TİP projenin uygulanacağı okulda; 3 adet atölye, 1 kapalı spor salonu ve müştemilatı bulunacak. Önümüzdeki günlerde Vali Gökhan Sözer, TBMM Milli Eğitim Komisyon üyesi Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Başiskele Kaymakamı Selami Aydın, Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ile ENPAY yönetim kurulu üyelerinin de katılacağı bir törende resmi protokol imzalanacak. Böylece eğitim alanındaki derslik açığı kapanırken, sanayicide bu ortak çalışmayla adını okullarda yaşatacak. Bu yatırımlarla artık Başiskele`de eğitimin aksamayacağına dikkat çeken Ayaz, “Başiskele hak ettiği okullara kavuşacak. Çünkü okul ve derslik yetersizliği gönüllü sanayicilerimizin yatırımlarıyla son bulacak” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ