KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Serfloor Fabrikası için için yanıyor
Serfloor Fabrikası için için yanıyor
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 14:50
  • 4775
  • 2

Serfloor Fabrikası için için yanıyor

Uzuntarla’da bulunan Serfloor Fabrikası, için için yanmaya devam ediyor

Kartepe`ye bağlı Uzuntarla İbrikdere`de bulunan, döşeme ve zemin kaplamaları imalatı yapan eski adıyla Serfleks yeni adıyla Serfloor Fabrikası'nda dün saat 09.15 sıralarında başlayan ve 4.5 saat sonra kontrol altına alınabilen yangın, için için devam ediyor. İtfaiye ekipleri soğutma çalışmalarını sabaha kadar sürdürmelerine rağmen laminant parke üretiminde kullanılan talaş yığınlarının yanması devam ederken gece fabrikanın çelik konstrüksüyon çatısı da çöktü.
 

SABAHA KADAR ÇALIŞTILAR
Uzuntarla İbrikdere mevkiinde D-100 kenarında bulunan 250 kişinin çalıştığı Serfloor Fabrikası'nda dün talaş silosundan başlayan ve hızla büyüyen yangın fabrikayı kül etti. Yangın kontrol altına alınmasına rağmen laminant parke üretiminde kullanılan yüzlerce ton talaş yığınları söndürüldükçe için için yanmaya devam etti. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri sabaha kadar burada kalıp kontrollü olarak soğutma çalışmasını sürdürdü. Yanma yine itfaiye ekiplerinin kontrolünde devam etti.
 

ÇALIŞANLAR BEKLETİLDİ
Fabrikanın Çelik konstrüksüyondan yapılan çatısı da önceki gece büyük bir gürültüyle çöktü. İş görülmeyen fabrikada çalışanlar hazır bekletildi. İşyeri sahibi Baha Koçak fabrikaya gelerek hasarla ilgili bilgileri aldı. Yangının yol açtığı zarar henüz açıklanmazken, fabrika görevlileri ise bu konuda bilgi almaya giden basın mensuplarıyla tartıştı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ