KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Bugün herkes O’nu konuşacak
Bugün herkes O’nu konuşacak
Güncel
10 Kasım 2009 Salı 11:13
  • 636
  • 0

Bugün herkes O’nu konuşacak

Bugün 10 Kasım. Eğitim Dünya’mızın bu köşesinin başlığında yer alan cümle gibi, bugün sadece eğitimde değil, tüm Türkiye Cumhuriyeti’nde “O” konuşulacak.

Bugün herkes onu konuşacak. Çünkü “O” sadece Türkiye Cumhuriyeti`nin bile değil, tüm dünyanın imrenerek izlediği bir liderdi. O`nun insanlarla, halkıyla, çocuklarla, gençlerle, hatta devlet adamlarıyla olan diyalogları hep imrenildi. Giyimi, kuşamı, konuşması, oturması, kalkması ve elbette ilkeleri ve devrimleri sadece kendi ülkesi değil, tüm dünya tarafından takdirle karşılandı. Ben de dünya liderimizin aramızdan ayrılışının 71`inci yılında tekrar saygı ve minnetle anıyor, onun yaşamından çok da görmediğiniz karelele sizleri baş başa bırakıyorum.Ulu Önder ilimizde de törenlerle anılacak

Tüm Türkiye`de olduğu gibi, ilimizde de ulu önder çeşitli törenlerle anılacak. Bugün valilik tarafından düzenlenen anma töreni, ilk olarak  saat 08.50`de Valilik Atatürk Anıtı`na çelenklerin sunumuyla başlayacak. Saatler 09.05`de tüm sişrenler çalacak ve iki dakika saygı duruşunda bulunulacak, istiklal marşıyla bayraklar, önce göndere çekilecek, sonra tekrar yarıya indirilecek. Saat 10.00`da ise İzmit Lisesi tarafından SDKM`de hazırlanan program sunulacak. Aynı yerde Atatürk konulu fotoğraf ve kitap sergisi de açılacak. Akşam da saat 20.00`de, yine aynı yerde İl Kültür ve Turizm  Müdürlüğü`nün TSM korosu 10 Kasım Konseri verecek. Fotoğrafta Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, Ankara İsmet Paşa Kız Enstitüsü`nde öğretmen ve öğrencilerle birlikte görüyorsunuz.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ