KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
Romanların da artık bir derneği var
Romanların da artık bir derneği var
Güncel
19 Nisan 2010 Pazartesi 14:43
  • 934
  • 2

Romanların da artık bir derneği var

İlimizdeki Romanlar, bir dernek çatısı altında toplandı. Derneğin açılışında davullar çaldı, ancak oynayanlar Romanlar değil, protokol üyeleriydi

Roman vatandaşların da artık bir derneği var. Fehmi Acar başkanlığındaki Kocaeli Roman Kültürü ve Yardımlaşma Derneği törenle açıldı. Yenidoğan Serdar Mahallesi Nurettin Paşa Caddesi üzerinde faaliyet gösterecek olan derneğin açılışına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, CHP`li meclis üyesi Orhan Karadağ, Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Fevzi Kocaman da katıldı.

KAYMAKAM ÇOK SEVİNDİ
Dernek binasının açılışı öncesinde mahallede şenlik vardı. Derneğin önüne kurulan sahnede Bayram Şenpınar mini bir konser verdi. Daha sonra İzmit Kaymakamı Sabit Kaya kısa bir konuşma yaptı. Kaya; “Böyle bir derneğin kurulmasına en çok sevinenlerden biriyim. Artık sizlere ulaşmak daha kolay olacak. Sizlerden bir isteğim var. Çocuklarınızı okulla tanıştırın. Biz onlara gerekli imkanı sağlayacağız” dedi, derneğin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

HEP YANINIZDAYIZ
Kaya`dan sonra konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da şunları söyledi: “Dernekler hak ve hukuku koruyan çok önemli yerler. Her birinize ulaşmak çok zor oluyordu ama artık dernek sayesinde hepinize ulaşacağız. Sizlerin daha iyi yaşamanızı arzu ediyoruz. Çocuklarınızı okutursanız, kadınlarınızı kurslara gönderirseniz daha iyi şartlarda yaşarsınız. Sizlerin her zaman yanındayız. Derneğiniz hayırlı uğurlu olsun.”

PROTOKOLÜ OYNATTILAR
Kocaeli Roman Kültürü ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fehmi Acar ise konuşmasında “Bizler vatanımız için canımızı vermeye her zaman hazırız. Çocuklarımızı davulla, zurnayla askere gönderiyoruz. Bundan övünç ve kıvanç duyuyoruz” dedi. Derneğin açılış kurdelesini Doğan ve Kaya birlikte kesti. Daha sonra davullar çalındı, göbek atıldı. Romanlar`ın eğlencesine protokol de katıldı. Başkan Doğan ile kaymakam Kaya karşılıklı oynadı, Romanlar da tempo tuttu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ