KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Öleceğini rüyasında gördü
Öleceğini rüyasında gördü
Polis-Adliye
06 Nisan 2010 Salı 10:01
  • 10022
  • 30

Öleceğini rüyasında gördü

Avusturya’dan Türkiye’ye babasının yanına dönen 47 yaşındaki Mikail Yağcı evine giderken halk otobüsünün çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Avusturya vatandaşı olan ve orada ikamet eden Mikail Yağcı (47) yaklaşık 1,5 ay önce işleri bozulunca Türkiye`ye babasının Bekirdere Esenevler Sabır Sokak No:27 adresindeki evine geldi. Avusturya`da işçi olarak çalışan ancak ilimize gelince kriz nedeniyle iş bulamayan Yağcı kardeşi Hayati Yağcı ile birlikte  evine gitti. Burada bir müddet kardeşinin yanına kalan Mikail ve Hayati Yağcı 21.00 sularında evlerine dönmek için yola çıktılar. Mimar İlköğretim Okulunun 100 metre ilerisindeki evinin sokağa girmek isteyen ikiliye İzmit istikametine gelmekte olan Şafak Mehmet G. yönetimindeki 41 NK 086 plakalı şehir içi minibüsü çarptı.


Daha yeni gelmişti

Çarpmanın etkisiyle ikili bir anda kendilerini yerde bulurken hemen olay yerine ambulans çağrıldı. Durumu ciddi olan Mikail Yağcı ilk olarak Kocaeli Devlet Hastanesine ardından da İstanbul`a sevk edilirken yolda fenalaşınca tekrar Kocaeli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ancak burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Kardeşi Hayati Yağcı ise tedavisin ardından taburcu edildi. 3 çocuk babası olan ve yeni bir hayat için tekrar yurda geri dönen Mikail Yağcı`nın yakınları olay sonrasında sinir krizleri geçirdiler.


Öleceğini rüyasında görmüş

Kazada yaşamını yitiren Mikail Yağcı`nın gözü yaşlı babası Ali Osman Yağcı “daha bir gün önce bana rüyasını anlatmıştı. Baba “ben ölmüşüm, tabutumu kaldırıyordunuz. Ancak ben olan bitenleri görüyordum. Bir sürü de kişi gelmişti cenazeme” dediğini anlatı. Oğlunun ölümünün içine doğduğunu söyleyen baba “orada iş olmayınca buraya gelsin diye ısrar ettim. Sonra da geldi” dedi.  Bir kişinin yaşamını yitirmesine neden olduğu ileri sürülen sürücü Şafak Mehmet G. ise ifadesinde “bir yolcu bıraktıktan sonra önümdeki aracı sollarken bir anda yoluma fırladılar duramadım” dediğini söylediği iddia edildi. Sürücü adliyeye sevk edilirken, Mikail Yağcı ise Kefken`de toprağa verilecek. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ