KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir 711 itfaiye erini eğitti
Büyükşehir 711 itfaiye erini eğitti
Güncel
26 Kasım 2012 Pazartesi 13:28
  • 915
  • 0

Büyükşehir 711 itfaiye erini eğitti

KOBİTEM tarafından verilen itfaiye eri eğitimlerinde Kocaeli’de eğitim alan itfaiye eri sayısı 711 oldu

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Kocaeli İtfaiye Eğitim Merkezi KOBİTEM tarafından verilen itfaiyeci eğitimlerinde 25. grubun eğitimleri tamamlandı. Eğitimini tamamlayan itfaiye erleri sertifikalarını, Sekapark 2. etapta bulunan Özsar Restaurant`ta düzenlenen törenle aldı. Törene; itfaiye dairesi başkanı Doğan Kara, önleme ve eğitim şube müdürü Bülent Buldu, müdahale şube müdürü Kadir Köktürk, AFKOM şube müdürü Ömer İslamoğlu, birim amirleri ve eğitim birimi personeli katıldı.

 
TBB`YE TEŞEKKÜR
Sertifika töreninde konuşan Kara, yapılan eğitimin önemine vurgu yaptı. Doğan Kara, “İtfaiyeciler zorlu görevleri karşısında sürekli eğitimlerden geçerek hizmet kalitelerini arttırmalı. İtfaiyeciler bu kutsal görevi ifa ederken kişisel güvenliklerini ön planda tutmalı” dedi. Kara ayrıca kursiyerlere hediye edilen kişisel korunma ekipmanları için de TBB`ye teşekkür etti. 2010 yılında başlanan proje kapsamında şimdiye kadar 711 itfaiye eri eğitim almış oldu.
 
TEÇHİZATIN ÖNEMİ
TBB, İtfaiye Eğitim Merkezi`nde yapılan eğitimlerin 2013 yılında da sürdürülmesi için çalışma başlattı. İtfaiyecilerin kişisel korunma ekipmanlarının son derece önemli olduğu ifade edilen törende, bu teçhizatlar TBB tarafından temin edilerek, eğitime katılan tüm personele dağıtılıyor. Teorik ve pratik ağırlıklı devam eden eğitimlere, daha önceki gruplarda KKTC, Makedonya, Kırgızistan, Tataristan, Azerbaycan ve Kazakistanlı itfaiyeciler katıldı. 25. eğitim grubunda da Moldovalı itfaiyeciler yer aldı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ