KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir belediyesinin ihale oyunları!
Büyükşehir belediyesinin ihale oyunları!
Güncel
05 Aralık 2018 Çarşamba 08:46
  • 2990
  • 0

Büyükşehir belediyesinin ihale oyunları!

Oda TV’den Murat Ağırel’in yaptığı habere göre Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği birçok ihalede usulsüzlükler mevcut. Hatta öyle ki birçok ihalenin adrese teslim ihale olduğu belirtiliyor.

Ağırel’in yapmış olduğu haberde Sayıştay raporunun 21. sayfasında aynen şu şekilde yazdığı belirtilmiş; ‘’Kırsal ve Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğünün muhtelif işlerde kullanılmak üzere yaptığı mal alımı ihalelerinin bazılarının ihale dosyasında yüklenici tarafından imzalanmış, kaşelenmiş boş kağıtların olduğu görülmüştür.’’ Ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde daha bir çok yolsuzluğa değinen Ağırel “Kocaeli Belediyesi ihalesini kim organize ediyorsa gerçekten helal olsun. İhaleleri adrese teslim edebilmek için kanunların önünden arkasından öyle güzel dönüyorlar ki şaşırırsınız. Bakın Belediye yetkilileri ne kurnazlıklar yapmış.” dedi.

 

SAYIŞTAY DENETİM RAPORUNU BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

 

DİĞER HABERLER

O ilçe definecilerin uğrak yeri oldu

O ilçe definecilerin uğrak yeri oldu

Körfez’e bağlı İlimtepe Mahallesi konumu ile eski uygarlıkları barındırmış ve tarihi dokusu geniş bir alana yayılmış olan bir mahalle. Bu özelliği nedeniyle de sık sık define aramaya çıkan insanların uğrak yeri haline geldi. Kazı sırasında bir kişinin de daha önce öldüğü kaçak define avcılığı sırasında yaralanan ve yakalanıp adli makamlara sevk edilen çok sayıda insan olmasına rağmen bu tutkudan vaz geçilemiyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ