KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir ilk belgeli belediye
Büyükşehir ilk belgeli belediye
Güncel
24 Kasım 2012 Cumartesi 12:52
  • 879
  • 0

Büyükşehir ilk belgeli belediye

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yetki belgeli OSGB hizmetleriyle diğer belediyelere öncülük yapıyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) 7 yıldır bünyesindeki personele hizmet vererek ilkleri başarmaya devam ediyor. Merkez, 27 Kasım 2011 tarihinde çıkan İşçi Sağlığı Güvenliği Yönetmeliği yetkisini ülkemizde ilk alan belediye OSGB olma özelliğini taşıyor. 6 bin personelin sağlık taramalarını yapan merkez, iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini de periyotlar halinde gerçekleştiriyor.  
 
7 YILDIR HİZMET VERİYOR
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü`ne bağlı olarak çalışan OSGB, İzmit Şehirlerarası Terminali karşısında 7 yıldır hizmet veriyor. Merkez bu yıl personele iş sağlığı ve iş güvenliği hakkında 97 eğitim verdi. Uzman doktor ve işyeri hekimlerinin görev yaptığı hizmet kapsamında vatandaşların sağlık taramaları da yapılıyor. Şehrin birçok noktasında oluşturulan 18 adet İşçi Sağlığı Birimi, 2012 yılında ekim ayı sonuna kadar 23 bin 500 kişiye hizmet verdi.
 
LABARATUVAR MERKEZİ
OSGB ile koordineli hizmet veren İşçi ve Halk Sağlığı Tarama ve Araştırma Merkezi, personelin periyodik biyokimya, seroloji, mikrobiyoloji, hormon ve hematoloji tetkiklerini yapıyor. Bu merkezde ayrıca röntgen çekimi ve odyometrik taramalar da yapılıyor. Bu yıl 75 bin 700 tahlil ve tektik yapılan merkezde uzman personel, teknolojik ekipmanlarla hizmet vermeye devam ediyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ