KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir işçisi yarı çıplak yürüdü
Büyükşehir işçisi yarı çıplak yürüdü
Güncel
31 Aralık 2010 Cuma 13:00
  • 7035
  • 4

Büyükşehir işçisi yarı çıplak yürüdü

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan bir işçi yürüyüş yolunda yarı çıplak bir vaziyette yürüdü. Psikolojik tedavi gören işçinin kime karşı eylem yaptığı anlaşılamadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme ve Performans İzleme Şubesi`nde çalışan İdris Saim, sabah saatlerinde Yürüyüş Yolu`nda ilginç bir eylem yaptı. Soğuk havaya aldırmadan soyunarak vatandaşların şaşkın bakışları arasında  Fethiye Caddesi`nden Perşembe Pazarı`na kadar yürüyen ve aynı şekilde geri dönen Büyükşehir işçisinin kime karşı eylem yaptığı ise tam olarak anlaşılamadı. Çıplak eylemci herhangi bir müdahaleyle karşılaşmazken, eylem nedenine ilişkin ilginç iddialarda bulundu. 
 

BEYNİMİ YIKADILAR
Elinde taşıdığı pankartta “Devlet beynimi yıkama, işkenceyi durdur, özgürlük istiyorum ve çalınan hayatımı geri verin”  yazan Büyükşehir işçisi, devletin psikolojik yöntemlerle  beynini yıkadığını ileri sürdü. 35 yaşındaki Saim, Türk ve Amerikan istihbarat birimlerinin sürekli olarak kendisini psikolojik baskı altında tutarak beynini uyuşturduklarını ve artık biraz olsun rahatlayıp delirmemek için böyle bir eylem yaptığını iddia etti. Saim ayrıca, “İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi`nden mezun oldum ve iyi derecede İngilizce biliyorum” dedi. 
 

PSİKOLOJİK TEDAVİ
Kocaeli Üniversitesi Hastanesi`nde halen psikolojik tedavi gördüğünü belirten Saim, “Daha önce de birçok kez tedavi oldum ancak deli değilim” şeklinde konuştu. Üniversiteden mezun olduktan sonra 1999`da Amerika`ya giderek 7 ay kaldığını ve pizza dağıtım işinde çalıştığını belirten Saim, “11 Eylül olaylarından sonra büyük baskı gördüm ve değişik yöntemlerle beynimi yıkamaya çalıştılar. Öncesinde 1997`de Çeçenistan`a giderek silahlı eğitim aldım” iddiasında bulundu. İdris Saim`in kendine ait internet sayfasında ise ilginç bilgiler yer alıyor.
 

PKK`YA KATILMAK
İnternet sitesinde kendisine uygulandığını iddia ettiği beyin yıkama yöntemlerine yer veren Saim`in, sitede yazdıkları ise anlattıklarıyla çelişiyor. Evli ve 2 çocuğu olan Saim`in sitesinin ‘hayat tecrübeleri` bölümünde şunlar yer alıyor: “Siyasal Bilgiler Fakültesi gibi bir fırsatı heba etmek, Çeçenistan`ın tarihi ve turistik yerlerine 3 günlük bir gezi, dil eğitiminde bodur kalmak, intihar teşebbüsünü bile yüzüne gözüne bulaştırmak.” Saim`in internet sayfasının ‘gelecek tasarımlarım` bölümünde ise, “İntihar, şerefsizlerin insafa gelmesini beklemek, PKK`ya katılmak” yazıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ