KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir karayolları arazisini pazarlıyor
Büyükşehir karayolları arazisini pazarlıyor
Güncel
22 Kasım 2012 Perşembe 12:35
  • 2816
  • 6

Büyükşehir karayolları arazisini pazarlıyor

Büyükşehir, Perşembe Pazarı’nın hemen yanındaki araziyi ‘teleferik’ projesini hayata geçirebilmek için pazarlamaya başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Perşembe Pazarı`nı da içine alan 27 bin metrekarelik araziye 41 katlı otel ve kent meydanı yapmak üzere 2008 yılında ihale açmıştı. Ancak hem ihaleyi kazanan firmanın ekonomik olarak darboğaza girmesi hem de mahkemenin 41 katlı otele onay vermemesi üzerine proje yatmıştı. Büyükşehir aradan geçen 4 yılda bu bölgeyle ilgili en ufak bir adım atmadı.

 

TELEFERİK YAPILACAK
AKP`li Büyükşehir Belediyesi, çok uzun bir aradan sonra Perşembe Pazarı ile yeni valilik kompleksinin arasında kalan ve geçmişte Karayolları`na ait olan yaklaşık 17 dönümlük araziyi yeniden pazarlamaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun seçim vaatlerinden biri olan ancak parasızlık yüzünden hayata geçirilemeyen teleferik projesinin buraya yapılması için harekete geçildi.
 

5 FİRMAYLA GÖRÜŞÜLÜYOR
Büyükşehir yetkililerinin konuyla ilgili olarak 5 firmayla görüştüğü öğrenildi. Büyükşehir`in bu alana kendi projesi olan teleferiği ücretsiz olarak yaptıracağı, karşılığında da firmaya aynı yerde büyük bir alışveriş merkezi kurması için imkan tanıyacağı iddia ediliyor. Büyükşehir`in büyük alışveriş merkezi projesine tıpkı 41 katlı otel gibi sivil toplum örgütlerinin karşı çıkması bekleniyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ