KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Balıkçılar, Kartepe’de turnayı gözünden vurdu
Balıkçılar, Kartepe’de turnayı gözünden vurdu
Güncel
19 Nisan 2010 Pazartesi 15:36
  • 2501
  • 3

Balıkçılar, Kartepe’de turnayı gözünden vurdu

Derbent Deresi’nde gerçekleştirilen 1. Turna Balığı Tutma Yarışması’nda birinciliği 57 cm’lik turnasıyla Ahmet Baştürk kazandı

Olta Balıkçıları Kartepe Belediyesi 1.Turna Balığı Tutma Yarışması'nda biraraya geldi. Belediyenin, Kocaeli Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği ile ortaklaşa düzenlediği yarışma Derbent Deresi'nde yapıldı. 80 yarışmacı arasında Ahmet Baştürk 57 santimetrelik turnasıyla en büyük balığı yakalama başarısı gösterdi. Doğal hayatın korunmasına katkı vermek ve balıkçılığı özendirmek amacıyla düzenlenen yarışma karnaval havasında gerçekleşti.

YOĞUN KATILIM
Etkinliği izlemek için Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, İl Tarım Müdürü Abdullah Öztürk, Milli Parklar Şube Müdürü Nevzat Algan, KAMADER Başkanı Engin Uztürk, belediye başkan yardımcıları; Nilgün Yıldırım ve Zafer Arat, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, daire müdürleri ve olta balığı tutkunları hazır bulundu.

YARIŞMA GÖZÜYLE
Yarışmanın ödül töreninde konuşan KAMADER Başkanı Engin Uztürk, “KAMADER olarak bugüne kadar yaptığımız etkinliklere sadece yarışma gözüyle bakmadık. Bütün etkinliklerimizde insanları bir taraftan eğlendirirken, diğer taraftan eğitime, kaynaşmaya, paylaşmaya, doğa korumacılığına ve sürdürülebilir avcılığa katkı sağlamayı planladık. Sizlerin katkılarıyla bunu başardığımıza inanıyorum” dedi.

DEVAMLILIĞI SAĞLAMAK
Milli Parklar Şube Müdürü Nevzat Algan da, amaçlarının doğayı koruyarak gelecek nesillere aktarmak olduğunu hatırlattı. Derelerin, göllerin ve göletlerin kirletilmeden devamlılığını sağlamak adına çalışmalar yaptıklarını kaydeden Algan, sivil toplum örgütleri, belediyeler ve devlet kurumlarının birlikte çalıştığında daha güzel oluşumlarla doğal hayatın sürekliliğine katkı vereceklerine dikkat çekti.

TURİZMİN CANLANMASI
Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ise, turizmin canlanması adına yürütülen çalışmalarda gelinen noktaya dikkat çekerek, bu doğal güzelliklerden faydalanmayı ve bunun artırılması için üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini kaydetti. Akabinde ödül töreni gerçekleştirildi. İl Tarım Müdürü Abdullah Öztürk ödülleri; Karabalık ve Uztürk ile birlikte verdi.

DERECEYE GİRENLER
57 cm turna balığıyla en büyük balığı tutan Ahmet Öztürk ile en çok balık tutan Hasan Ayar birinci oldu. Yarışmada Süleyman Güney en çok balık tutan 2. yarışmacı, Muzaffer Danışman en çok balık tutan 3. yarışmacı olarak ödüllendirildi. Efe Kesim, Behlül Ayvaz ve Sefa Uztürk de en küçük yarışmacı olarak mansiyon ödülüne layık görüldü. Tören Ünaldı, Karabalık ve Öztürk'e olta hediye edilmesiyle son buldu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ