KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir Meclisi’nde İmam hatip’e onay
Büyükşehir Meclisi’nde İmam hatip’e onay
Güncel
15 Ekim 2010 Cuma 17:20
  • 2270
  • 1

Büyükşehir Meclisi’nde İmam hatip’e onay

Atayurt binasını satın alarak imam hatip lisesi yapılması koşuluyla 10 yıllığına İl Milli Eğitim’e devreden Büyükşehir Belediyesi kararını yaptığı meclis toplantısında onayladı

Büyükşehir Belediye Meclisi`nin ekim ayı toplantısı yapıldı. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu`nun Denizli`de yapılan “Sağlıklı Kentler Birliği” toplantısına katılması nedeniyle toplantıyı başkan vekili İlyas Şeker yönetti. Yapılan Büyükşehir Meclisi`nde bir ilk defa tartışma yaşanmadı. Görüşülen 116 gündem maddesinin tamamı ya kabul edildi ya da ilgili komisyonlara havale edildi. Mecliste ayrıca Elazığ Palu ilçesinde şehit olan jandarma komando onbaşı Selçuk Gökdağ`ın ismi Yenişehir Mahallesi`ndeki Şölen Sokak`a verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
 

BAĞIMSIZLAR AYRI OTURDU
Meclis salonunda CHP`den istifa eden Adnan Uysal, SP`den istifa eden Ömer Öztürk ve DP`den istifa eden Recep Özbakır yer darlığı yüzünden DP`nin sıralarında yan yana oturmak zorunda kaldı. Mecliste birçok üyenin bağımsızlara laf atması dikkat çekti. Toplantının en önemli gündem maddesi ise Başiskele sınırları içinde bulunan eski Atayurt Koleji`nin binasını satın alan Büyükşehir`in, binayı imam hatip lisesi açılması koşuluyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü`ne tahsis etmesi oldu.
 

ORDUEVİ YAPILACAK
Binanın 10 yıllığına İl Milli Eğitim Müdürlüğü`ne ücretsiz ve bedelsiz olarak tahsis edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Milli Savunma Bakanlığı`na ait olan ve geçtiğimiz yıllarda yapılan protokolle Büyükşehir Belediyesi`ne verilen Doğu Kışla Parkı`na da oy orduevi yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi, Doğu Kışla`nın doğu kısmında kalan alana orduevi binası ve sosyal tesis yapacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ