KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir Musiki Derneği sezonun ilk konserini veriyor
Büyükşehir Musiki Derneği sezonun ilk konserini veriyor
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 11:09
  • 639
  • 1

Büyükşehir Musiki Derneği sezonun ilk konserini veriyor

Kocaeli Büyükşehir Musiki Derneği, ünlü bestekar Dr. Alaeddin Yavaşça’nın onur konuğu olacağı sezonun ilk konserini vermeye hazırlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Musiki Derneği sezonun ilk konserini yarın veriyor. Yahya Kaptan Mahallesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM)`nde, saat 20.00`de başlayacak olan konseri  ünlü bestekar ve şef Erdinç Çelikkol yönetecek. ‘Güz Konseri` adı verilen program iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde ölümsüz bestekar Hacı Arif Bey`in unutulmaz eserleri yer alırken ikinci bölümde ise konserin onur konuğu olan Dr. Alaeddin Yavaşça`nın sevilen eserleri seslendirilecek. İlimizin en eski, ancak başarı grafiğiyle tüm musikiseverlerin ilgisini çeken dernek, her geçen gün artan üye sayısıyla dolup, taşıyor.

 
TANITMAK GÖREVİMİZ
Dernek başkanı Vehbi Hopalı, “Her meslekten, her yaştan oluşan üyelerimizle derneğimize her geçen gün artan bir ilgi var. Üye sayımız 100`ü geçti. Her yıl iki konser veriyoruz. Ancak bunun dışında aldığımız talepler doğrultusunda il dışında da konserlerimiz oluyor. Ayrıca müziğimizi tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz AB projelerinde yabancılara da musikimizi tanıtıyoruz, hepsi çok sevdi. Örneğin; Erdinç hocamızın ‘Gel gönlümü yerden yere` şarkısını onlar da çok beğendi ve her yerde söylüyorlar. Sezonumuzun ilk konserinde Türk Musikisi`nde güzel örnekler sunacağız. Konserimiz de 6 yeni solumuz var. Ücretsiz olan konserimize tüm Kocaelililer`i bekliyoruz” dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ