KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir projesi Çin’de yarışacak
Büyükşehir projesi Çin’de yarışacak
Güncel
17 Kasım 2012 Cumartesi 11:47
  • 859
  • 0

Büyükşehir projesi Çin’de yarışacak

Deprem konusunda yaptığı çalışmalardan dolayı Çin’e davet edilen Büyükşehir Belediyesi, burada proje yarışmasına katılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle Çin`in Guangzhou kentinde düzenlenecek olan Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Konferansı`na davet edildi. Konferans Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve Dünya Metropoller Birliği (METROPOLİS) tarafından düzenleniyor. Büyükşehir Belediyesi`nin örnek çalışmalarının da konu edildiği konferansa Büyükşehir yetkilileri de konuşmacı olarak katıldı.

 
ÇOK GEÇ OLMADAN 
Büyükşehir Belediyesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan, UCLG ve METROPOLİS tarafından büyük ilgi gören ‘Çok Geç Olmadan: Deprem İle Yaşamaya Alışmak` adlı projeyle burada düzenlenecek olan proje yarışmasına katılacak. Guangzhou Konferansı kamu sektöründe yenilikleri teşvik ederek, bir platform oluşturarak belediye performanslarının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ