KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir’den Moldovalı itfaiyecilere eğitim
Büyükşehir’den Moldovalı itfaiyecilere eğitim
Güncel
15 Kasım 2012 Perşembe 14:01
  • 645
  • 0

Büyükşehir’den Moldovalı itfaiyecilere eğitim

Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Moldova’dan gelen itfaiyecilere eğitim veriyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, ilimize gelen Moldovalı itfaiyecilere teorik ve pratik eğitimler vermeye başladı. Eğitimlerde mesleki itfaiyecilik bilgilerinin yanında yüksek açı kurtarma, kuyulardan ve dar alandan kurtarma teknikleri gibi uygulamalı eğitimler veriliyor.
 
TEORİK VE PRATİK EĞİTİM
Büyükşehir Belediyesi gerek yurt içi gerekse yurtdışından gelen itfaiye personeline eğitimler vermeyi sürdürüyor. Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğince verilen eğitimlerde birçok itfaiye personeli eğitim aldı. Eğitimlerde bu kez Moldova`dan gelen itfaiyeciler yer aldı. Konuk itfaiye personeline uzman personel tarafından uygulamalı ve teorik bilgiler verildi.
 
ÖNLEME VE MÜCADELE
Eğitimler, ana konu başlıkları olarak yangınları önleme ve yangınla mücadele, trafik kazalarında kurtarma, yüksek açı kurtarma, kentsel arama ve kurtarma, kuyulardan ve dar alandan kurtarma teknikleri, tehlikeli kimyasalların taşınması ve kodlanması ile sızıntı-dökülme ve saçılma durumlarında müdahale konularını içeriyor. 
 
UYGULAMALARI OLARAK
Yangınları önleme ve yangınla mücadele konularında kapalı ve dumanlı ortamlarda ilerleme, yangın ve kazazedelerin aranması ve kurtarılması, flashover (gazların, tutuşacak dereceye gelene dek ısınıp, birden parlayarak yüzeyi yakması)  ve benzeri yangın riskleri durumunda müdahale ve hayatta kalma teknikleri uygulamalı olarak aktarılıyor.
 
BİLGİ PAYLAŞIMI
Moldovalı itfaiye personeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen eğitimlerin çok verimli geçtiğini belirtti. Konuk itfaiyeciler bu tarz çalışmaların bilgi paylaşımı açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, eğitimlerde birçok yeni şey öğrendiklerini aktardı. İtfaiyeciler, Büyükşehir Belediyesi`nin konukseverliği için çok teşekkür ederek, Kocaeli`deki itfaiyecilik çalışmalarını çok beğendiklerini kaydetti.
 
KOCAELİYİ TANIYORLAR
Eğitimlerin sonunda katılımcılara itfaiyeci kaskı, yanmaya dayanıklı elbise ve diğer ekipmanlar bağlı bulundukları itfaiye teşkilatlarında kullanılmak üzere hediye ediliyor. Eğitimlerin yanında, ülkemizin diğer il ve belediyelerinden gelen itfaiyecilere ilimizin güzellikleri aktarılarak Kocaeli`nin tanıtılması da sağlanıyor.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ