KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele Kadın Meclisi’ne Fügen Andiç başkan seçildi
Başiskele Kadın Meclisi’ne Fügen Andiç başkan seçildi
Güncel
19 Nisan 2010 Pazartesi 14:53
  • 1804
  • 0

Başiskele Kadın Meclisi’ne Fügen Andiç başkan seçildi

Başiskele Kent Konseyi, çocuk meclisinin ardından kadın meclisi için de genel kurul düzenleyerek başkanlığa Fügen Andiç’i seçti

Fahri Uslu başkanlığındaki Başiskele Kent Konseyi, çocuk meclisinin ardından gerçekleştirdiği olağan genel kurulda kadın meclisini de oluşturdu. Başiskele Belediyesi Konferans Salonu`nda yapılan genel kurula bayanların ilgisi oldukça fazlaydı. Belediye başkanı Hüseyin Ayaz`ın da katıldığı toplantıda tek aday olan Fügen Andiç, yapılan seçimde ilçenin ilk kadın meclis başkanı oldu.

DİVAN KURULU
Genel kurula Av. Emel Ceylan Balcıoğlu divan başkanlığı yaparken kâtipliklerine de Şevki Serim ve Öznur Altıntaş getirildi. Divan başkanı Balcıoğlu yaptığı konuşmasında kent konseyi ve seçimle ilgili bilgiler verdi. Ardından açılış konuşması yapan Kent Konseyi Başkanı Fahri Uslu, Başiskele için yapılacak çok şeylerin olduğunu belirterek yönetimde yer alacak üyelere şimdiden başarılar diledi.

BAŞLANGIÇ NOKTASI
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ise konuşmasında kent konseyinin önemine vurgu yaparak şunları kaydetti: “Kent konseyi belediyeler kanunda yer verilmiş bir konseptir. Kendi arasında kolları var. Bugünde kadın meclisini seçiyoruz. Kadınlarımız toplumun başlangıç noktasıdır. Sizler ne kadar bilinçli olursanız, yarın yetişecek nesillerde aynı şekilde bilgili ve saygılı olacaktır. Burada güç sizdedir.” 

YÖNETİM KURULU
Konuşmaların ardından kadın meclisinde yer alacak başkan ve 20 kişilik yönetim kurulu seçimine geçildi. Yapılan oylamada Andiç, Başiskele Kadın Meclisi Başkanı seçilirken yönetiminde de şu isimler yer aldı: Banu Dönmez, Çiğdem Ertürk, Dilek Topdemir, Elif Sarı Akgün, Emel Yalçınkaya, Güzin Nas, Meviş Tuğba İnce, Merve Gümüş, Meryem Ustaoğlu, Elif Kahraman Demircioğlu, Ülkü Erdal, Yasemin Azak, Sultan Kar, Tuğba Arsal, Tülay Dere, Fethiye Erbay, Zülal Özoğlu, Esma Kaya, Canan Uçar, Jülide Sarp.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ