KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir’e, sağlıklı çevre ödülü verildi
Büyükşehir’e, sağlıklı çevre ödülü verildi
Güncel
27 Ekim 2012 Cumartesi 12:45
  • 714
  • 0

Büyükşehir’e, sağlıklı çevre ödülü verildi

‘Sağlıklı Şehirler 2012’ en iyi uygulama ödüllerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekolojik enerji biyogaz projesi ile sağlıklı çevre ödülüne layık görüldü

Sağlıklı Kentler Birliği'nin 8'inci yıl konferansı Yalova`da gerçekleştirildi. Konferansta ‘Sağlıklı Şehirler 2012` en iyi uygulama ödülleri sahiplerini bulurken sağlıklı çevre kategorisinde; ekolojik enerji biyogaz projesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi birinciliğe layık görüldü. Birincilik ödülünü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu adına çevre koruma ve kontrol dairesi başkanı Necmi Kahraman aldı.

 
KENTLER DİYALOĞU 
'Sağlıklı Kentsel Çevrelerde Yaşam' teması ile gerçekleşen konferansta ‘Sağlıklı Şehirler 2012` en iyi uygulama ödülleri de sahiplerini buldu. Konferansta, Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ülke nüfusunun yüzde 70'inin kent merkezlerinde yaşadığını söyledi. Yalova Valisi Esengül Civelek de toplantıda bir konuşma yaparak kentler arası diyalogun gelişimine vurgu yaptı.
 
ÖDÜLLER VERİLDİ
Toplantıda ‘Sağlıklı Şehirler 2012` en iyi uygulama ödülleri de sahiplerini buldu. Sağlıklı çevre kategorisinde; ekolojik enerji biyogaz projesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi birinciliğe layık görüldü. Sağlıklı şehir planlama kategorisinde; ‘Derin Nefes` projesi ile Derince Belediyesi, sağlıklı yaşam kategorisinde; Gölcük'te sağlığın geliştirilmesine yönelik halk sağlığı projesi ile Gölcük Belediyesi ödül aldı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ