KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir’in erzak işi karışık
Büyükşehir’in erzak işi karışık
Güncel
06 Eylül 2009 Pazar 12:35
  • 1935
  • 9

Büyükşehir’in erzak işi karışık

Ramazan ayının ortalarına gelmemize rağmen Büyükşehir’in hazırlattığı erzak peketlerinin yoksul vatandaşlara hala ulaştırılamamış olması ciddi sıkıntılar yaşandığını gözler önüne serdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl Ramazan ayında yoksul ailelere 40 bin koli erzak paketi dağıtacağını açıklamış, bu doğrultuda geçtiğimiz temmuz ayında da ihale yapmıştı. Kocaelili firmaların devre dışı bırakıldığı ihaleyi İstanbullu SMA firması kazanmıştı. İhaleyi kazanan firma 14 kalem gıda maddesinden oluşan 40 bin koliyi haz?rlay?p, belirtilen süre içinde Büyükşehir'e teslim edecekti.

PAKETLER ULAŞMADI
Ancak teslimatta bir takım sıkıntıların yaşandığı ortaya çıktı. Büyükşehir'in muhtarlardan, Fak-Fuk-Fon'dan ve ilçe belediye başkanlarından isim almasına rağmen bildirilen isimlere hala erzak paketlerinin ulaşmadığı belirlendi. Ramazan ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde erzak paketlerini hala alamayan vatandaşlar, “Ramazan bittikten sonra mı verecekler?' şeklinde sitemde bulunmaya başladı.

20 BİNİ NE OLACAK?
Öte yandan 40 bin koli için ihale yapılmasına rağmen Ramazan ayında 20 bin kolinin dağıtılacağının açıklanması “20 bin koli ne olacak?' sorusunu gündeme getirdi. Geçtiğimiz yıllarda ihaleyi kazanan firmanın hazırladığı paketler İnterteks'e depolanır, dağıtım buradan belli bir düzen içinde yapılırdı. Ancak bu yıl İstanbul'dan gelen paketlerin bir yere depolanmadan direk Büyükşehir'in araçlarına aktarılarak dağıtım yapılması da kafaları karıştıran bir başka ayrıntı oldu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ