KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir’in her an kapınızı çalabilir
Büyükşehir’in her an kapınızı çalabilir
Güncel
15 Ekim 2010 Cuma 13:16
  • 3631
  • 12

Büyükşehir’in her an kapınızı çalabilir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Ulaşım Ana Planı” çerçevesinde yaptığı “Hane Halkı Anket” çalışması sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin önümüzdeki 15 yılın Ulaşım Ana Planı ile ilgili başlattığı “Hane Halkı Anket” çalışması devam ediyor. Kocaeli`nin çeşitli ilçelerinde kapı kapı dolaşan anketörler hane halkına yönelttikleri sorularla Ulaşım Ana Planı için veri topluyor.
 

10 BİN HANEYLE
100 görüşmeci ve 10 süpervizör Ulaşım Ana Planı için anket çalışmalarını sürdürüyor. Anketler Körfez ve Derince`de büyük oranda tamamlandı. İzmit, Dilovası ve Kandıra`da çalışmalar sürüyor. 10 gün içerisinde bin 800 haneyle görüşüldü. Anket çalışması 10 bin haneyle tamamlanacak.  
 

SORU SORUYORLAR
Anketlerde vatandaşlara ulaşımda hangi aracı kullandıkları, 24 saat içinde yolculuk yapıp yapmadıkları, yürüme mesafeleri, durakta bekleme süresi ve ulaşımda karşılaştıkları herhangi bir sorun olup olmadığı gibi sorular soruluyor. Anketlerden çıkan sonuçlar Ulaşım Ana Planı için yol gösterecek.
 

1.5 YILDA BİTECEK
Ulaşım Ana Planı kapsamında; Kocaeli genelinde ulaşıma ilişkin mevcut verilerin toplanması, trafik sayımları, yolların yolculuk türlerine göre yük hesaplanması, ulaşım veri tabanı oluşturularak ulaşım talep tahmini modeli gerçekleştirilmesi, modele bağlı olarak da raylı sistem otobüs yolları, kavşak düzenlemeleri vb. projeler hazırlanması ve sürücü anketleri gibi çalışmalar da yapılacak. 2025 yılını hedef alan Ulaşım Ana Planı`nın bir buçuk yılda tamamlanması planlanıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ