KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Buz Sporları Tesisi yeni yıla hazır
Buz Sporları Tesisi yeni yıla hazır
Güncel
07 Eylül 2009 Pazartesi 10:48
  • 1060
  • 0

Buz Sporları Tesisi yeni yıla hazır

Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Sporları Tesisi’ni yeni yıla hazırlıyor

Büyükşehir Belediyesi, Olimpik Buz Sporları Tesisi'nde uzay kafes sistemi başta olmak üzere, genel tadilat gereksinimi nedeniyle başlattığı çalışmaları Ocak ayı içerisinde tamamlayabilmek için yoğun çaba sarfediyor. Buz Sporları Tesisi'nin çatısında yapılan inceleme sonrası verilen raporda çatının süresini doldurduğu ve yenilenmesi gerektiği belirtilmişti. Büyükşehir Belediyesi de başladığı tadilat çalışmalarını bütün hızıyla devam ettiriyor. Çalışmaların yeni yıla yetiştirilmesi bekleniyor.

UZAY KAFES

Çalışmalar kapsamında ilk olarak, yaklaşık 4 bin 875 metrekarelik bir alanda çatı panel ve 190 bin kilogram ağırlığa sahip uzay kafes profil sökümünün tamamlanmasının ardından yeniden inşa edilecek uzay kafes sisteminin fabrika montajına başlanıldı. Bina içerisindeki genel tadilat çalışmaları sürdürülüyor. Halen tesis içerisinde zemin ve duvar yalıtımının yanı sıra, soyunma odaları, antrenman salonları ve tuvaletlerin yer ve duvar seramik sökümleri tamamlandı. İlgili alanların su yalıtımlarına başlanıldı.

MEKANİK DONANIM YENİLENİYOR

Son derece kapsamlı bir tadilat içeren proje çerçevesinde 3 bin 340 metrekare dış cephe, 5 bin 347 metrekare plastik iç cephe ve bin 551 metrekare salon içi epoksi boya ile 557 metrekare alüminyum kompoze (dış cephe girişleri) bin 503 metrekare duvar kaplaması ve bin 293 metrekare zemin kaplaması yapılacak. Tüm bu çalışmalara ek olarak da elektrik ve mekanik donanım bütünüyle yenilenecek. Tesisteki yoğun tadilat nedeniyle, sporcular ve buz sporu tutkunları, çalışmalarını ana binanın hemen bitişiğinde inşa edilen ve bu yıl içerisinde tamamlanan ek spor salonunda sürdürüyor.

MOBİL BUZ PATENİ

Buz Sporları Tesisi tadilatı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Buz Pateni Federasyonun işbirliği yaparak kentimize 2 bin 800 m2 kullanım alanlı olimpik mobil buz pisti kazandırmıştı. Tadilat nedeniyle hizmet veremeyen Buz Sporları Tesisi'nde ki programlar buraya alındı. 900 metrekarelik iki buz pisti olarak da kullanılabilecek pist, mobil özelliği sayesinde gerek duyulduğunda 4 gün içerisinde sökülüp başka bir alana monte edilebilecek. Olimpik standartlara sahip mobil pist, portatif ve modüler yapısı sayesinde uluslararası organizasyonları gerçekleştirebilmeyi de olanaklı kılıyor. Mobil Buz pistine seyircilerin oturması için 200 kişilik tribün ve müsabakalarda kullanılmak üzere ışık ve ses düzeni bulunuyor.


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ