KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Dostluk rüzgarları esiyor
Dostluk rüzgarları esiyor
Kocaelispor
03 Nisan 2010 Cumartesi 09:54
  • 667
  • 0

Dostluk rüzgarları esiyor

Pazar günü oynanacak Bucaspor - Karşıyaka maçı öncesi iki takımın taraftarları bir araya geldi.

İzmir'de nefesler tutuldu, Bucaspor - Karşıyaka maçı bekleniyor.İki takımın taraftar dernekleri bir araya gelerek centilmenlik çağrısında bulundu.

Karşılaşma boyunca hiç kötü tezahüratta bulunmama ve sonuç ne olursa olsun iki takımın da maç sonunda alkışlanması yönünde karar aldıklarını açıklayan Okan Kırmacı ve Evren Yiğit, futbolda şiddetin tırmandığı son haftalarda İzmir'den tüm Türkiye'ye Fair-Play dersi vereceklerini ifade ettiler.

KSK Taraftar Derneği'nde organize edilen buluşmada iki başkan birbirlerinin atkılarını taktı ve şunları söyledi:

''Bank Asya 1.Lig'in ilk maçındaki derbide Karşıyaka yönetiminin uyguladığı tribün dağılımını ne kadar onaylamadıysak, Bucaspor yönetiminin de aynı tutumu sergilemesini onaylamıyoruz. İzmir'in iki kulüp taraftarının mağdur edilmeden derbi heyecanı yaşamasının engellenmesini kabul edemiyoruz. İki takım taraftarı da yönetimlerinden daha sağduyulu davranarak, pazar günü sadece takımlarına destek, yönetimlere ise centilmenlik dersi verecektir.

Geçmişte iki kulüp arasındaki rekabette yaşanan bazı olaylardan derslerimizi çıkardık. Dernekleşip, tek çatı altında kulüplerimize destek olmaya çalışıyoruz. Kazanan takımı tebrik edeceğiz, kaybedeni ise kalan maçlarda sonuna kadar destekleyeceğiz. Süper Lig yolunda kendi takımlarımız kadar Altay'a da başarılar diler, bir gün Süper Lig şampiyonluğu için sadece İzmir takımlarının mücadele ettiği bir sezon dileriz.''

Bucaspor - Karşıyaka maçı pazar günü saat 14.30'da başlayacak. Atatürk Stadı'nda oynanacak mücadeleyi Bünyamin Gezer, Uygar Bebek, Asım Yusuf Öz, Mehmet Kürşat Öner hakem dörtlüsü yönetecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ