KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Cadde ve sokakların isimleri değiştiriliyor
Cadde ve sokakların isimleri değiştiriliyor
Güncel
17 Eylül 2010 Cuma 12:24
  • 2539
  • 7

Cadde ve sokakların isimleri değiştiriliyor

İlçelerdeki benzer cadde ve sokak isimleri teke indiriliyor, böylece kargaşaya son veriliyor

Kocaeli`de 44 belde ve ilçe belediyesinin 5747 Sayılı Kanun kapsamında 12 ilçe belediyesine indirilmesi ve numaralama yönetmeliği gereği bazı cadde ve sokaklarda isim değişliğine gidildi. Başiskele ilçesinde yapılacak uygulamanın ardından Kocaeli`nin tamamında benzer sokak ve caddelerin isimleri değiştirilmiş olacak.
 

BAŞİSKELE İLE SON
Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi`nin aldığı karar kapsamında 11 ilçede isim değişikliği büyük ölçüde tamamlanırken Başiskele ilçesinde de çalışmalar başladı. Başiskele`de 1200 sokak ve caddenin adı değiştirilecek. Başiskele`de 4`er adet Atatürk, Fatih, Hürriyet, Yunus Emre, Akşemsettin ve 3`er adet İnönü, Yavuz Selim ve Kazım Karabekir Caddeleri yer alıyordu.
 

EN ESKİLER KORUNDU
Her biri bölgelerinde merkezi konumda bulunan bu caddelerden en eski ve geniş olanı korunurken diğer benzer isimler numaralama yönetmeliğine uygun olarak değiştirildi. Atatürk adıyla anılan caddeler; yine Atatürk`ü anımsatan Ulu Önder, Atayurt ve Alsancak caddelerine çevrildi. Aynı şekilde Başiskele`deki benzer isme sahip olan 1200 cadde ve sokağın adı da değiştirildi.
 

ART NİYET YOK!
Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirilen cadde ve sokak isimleri konusunda bir açıklama yapıldı. Atatürk, Fatih, İnönü ve Yavuz gibi şahsiyetlerin tarihimizde büyük önemi olduğu vurgulanarak, halkın hassasiyetlerinin azami derecede korunmaya çalışıldığı kaydedildi. Belirtilen isimlerin değiştirilmesinde hiçbir art niyet bulunmadığı, değişliklerin numaralama yönetmeliğine göre yapıldığı vurgulandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ