KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Çadırcı gençler eylem sürelerini uzattı
Çadırcı gençler eylem sürelerini uzattı
Güncel
12 Aralık 2012 Çarşamba 13:23
  • 955
  • 1

Çadırcı gençler eylem sürelerini uzattı

İnsan Hakları Parkı'nda 4 gün çadır kurma eylemi yapacaklarını açıklayan Kocaeli Gençlik Derneği üyeleri polisin müdahalesi bulunduğu için eylem süresini uzattıkları iddia edildi
Tutuklu arkadaşlarına destek vermek için son üç gündür İnsan Hakları Parkı'nda çadır kurma eylemi yapan gençler izinsiz gösteri yaptıklarından ötürü gözaltına alınmaya devam ediyor. Bugünde çadır kurmak isteyen iki genç gözaltına alındı. 
 
İKİ GENÇ DAHA GÖZALTINDA
Tutuklu arkadaşları için İzmit İnsan Hakları Parkı'nda üç gündür eylem yapan Kocaeli Gençlik Derneği üyesi gençler eyleme devam ediyor. En son dün 10 şahsın adliyeye sevk edilmesinin ardından serbest bırakılan dernek üyeleri bugün yine aynı parkta yerlerini aldı. Polisin sıkı güvenlik önlemleri aldığı eylemde çadırlarını kuran iki eylemci, polis tarafından yaptıklarının yasal olmadığı ve Vali Ercan Topaca'nın bu konudaki yasağı hatırlatılarak uyarıldı.
 
'CEZANIZI YAZIN VE BURADAN GİDİN'
Uyarıları dinlemeyen eylemciler 'Cezanızı yazın ve buradan gidin' deyince olanlar oldu. Polis önce çadırları ve pankartları toplamak istedi. Gençler duruma karşı çıkınca ise gözaltına alınarak önce sağlık kontrolüne daha sonra ise İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Normal şartlar altında 4 gün sürecek olan eylemde, göstericiler polisin müdahalesi olduğu için eylem süresini uzattıkları da öğrenildi.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ