KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Çalışanın iş güvencesi kaldırılmak isteniyor
Çalışanın iş güvencesi kaldırılmak isteniyor
Güncel
03 Aralık 2012 Pazartesi 16:46
  • 979
  • 0

Çalışanın iş güvencesi kaldırılmak isteniyor

Türk Sağlık–Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, hükümetin devlet memurlarının iş güvencesini kaldırmak istediğini söyledi
Türk Sağlık–Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Gölcük Karamürsel ve Kandıra Devlet Hastanesi, İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Devlet Hastanesi ile Gölcük Toplum Sağlığı temsilcileriyle birlikte toplantı yaptı. Toplantıda konuşan Çeker, sağlık çalışanının iş güvencesinin kaldırılması hakkında açıklamada bulundu. 
 
OLDUKÇA MANİDAR
Kamu Hastaneleri Birliği Yasası`nı da değerlendiren Çeker, “Hükümet yetkilileri, devlet memurlarının iş güvencesinin kaldırılması ile ilgili çeşitli zamanlarda açıklamalar yapmaktadırlar. Bu açıklamaların en önemlisini geçtiğimiz günlerde Çalışma Bakanı Faruk Çelik yapmıştır. Çalışma hayatından sorumlu bakanın memurun iş güvencesinin kaldırılması gerektiğini ve özellikle 657 sayılı devlet memurları kanununda köklü değişlikler yapılması için çalışmaların başlatıldığını ifade etmesi oldukça manidardır” dedi. 
 
RAHATSIZ OLUYOR 
Ömer Çeker, “Devlet memurları sınırsız bir iş garantisine sahip değildir. Devlet memurlarına, uyarma, kınama, aylıktan kesme, kademe ilerlemesi durdurulması gibi cezalar da verilebilmektedir. Demek ki, birilerinin iddia ettiği gibi devlet memurları ne yaparsa yapsın bir iş güvencesi zırhına sahip değildir. İş güvencesinin sınırları 657 sayılı DMK`nin 125. maddesinde açıkça belirlenmiştir. Hal böyleyken, iktidar kaynaklı bir çok haberde, devlet memurlarının sınırsız bir iş garantisine sahip olduğu, ömür boyu iş garantileri olduğu şeklinde, hiç de doğru olmayan, açıklamalara şahit olmaktayız. Ayrıca iktidar iş güvencesinden neden bu kadar rahatsız olmaktadır?” diye konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ