KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
8 bin üye, 4 milyon gönüllü
8 bin üye, 4 milyon gönüllü
Güncel
17 Nisan 2010 Cumartesi 14:04
  • 1707
  • 3

8 bin üye, 4 milyon gönüllü

Osman Pamukoğlu ülke genelinde resmi olarak 8 bin kişinin HEPAR’a kayıtlı olduğunu fakat sempatizanlarının 4 milyona yaklaştığını söyledi

Hak ve Eşitlik Partisi(HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, ilimizi ziyaret ederek, il teşkilatının  çalışmaları hakkında bilgi aldı. Pamukoğlu`nu il binasında; il başkanı Ergün Gümüş,  İzmit ilçe başkanı Ali Al, Körfez ilçe başkanı Gürbüz Aslan, Gölcük ilçe başkanı Mehmet Zeybek, il kadın kolları başkanı Zerrin Kılıçarslan ve üyeler karşıladı. Anayasa değişikliği, ekonomik kriz ve partisi hakkında açıklamalar yapan Pamukoğlu, AKP`nin ülkeyi batırdığını da iddia etti.


4 MADDE HARİÇ GÖRÜŞÜLEBİLİR

Pamukoğlu Anayasa değişiklik pakedi hakkında şöyle konuştu; “Anayasa`da 3 temel madde ile o maddelerin değiştirilmeyeceğine dair dördüncü maddeye de dokunulmazsa kalan bütün maddeler görüşülebilir. Ama bugün yapılan şey halka keçiboynuzu yedirmektir. İktidarın amacı üst yargıyı siyasallaştırmak. Ne Adalet Bakanı ne de müsteşar, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu`nda yer alıp orayı siyasallaştırmamalı. Bu bizim parti programımızda var. İktidara geldiğimizde bunu ortadan kaldıracağız.”
 

KÖYLÜ İPOTEK ALTINDA
Şu an Türkiye`nin batmış bir durumda olduğunu söyleyen Pamukoğlu, “Yoksulluk diz boyu, halk yarı aç, artık köylüler toprak satıyor. Birçok köylümüz ipotek altında. Tarım ve hayvancılık Türkiye`de şuan ölmüş durumda. Partimizin ilk hedefi tarım ve hayvancılığı geliştirmek. Üretimin maliyeti çok yüksek olduğu için üretimden çekinildi. Bundan 15 yıl önce Türkiye dünyada kendini besleyen 7 ülkeden biriydi” dedi.
 

4 MİLYON SEMPATİZAN
Partinin örgütlenmesiyle ilgili de açıklamalar yapan Pamukoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; “60 ilde örgütlenme faaliyetleri devam ediyor. 46 il şu anda seçime girecek hukuki şartları sağladı. Türkiye genelinde 400 ilçede 300 belde de örgütlendik. Şu anda Türkiye genelinde kayıtlı üye sayımız 8 bin. Ama insanlarımız parti kayıtlarına girmek istemiyorlar. Partimizin sempatizanları da 4 milyon civarında.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ