KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Yılın Spor Adamı ödülünü aldı
Yılın Spor Adamı ödülünü aldı
Amatör Futbol
06 Nisan 2010 Salı 13:28
  • 984
  • 4

Yılın Spor Adamı ödülünü aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, düzenlenen bir törenle Milliyet’in Yılın Spor Adamı Ödülü’nü aldı.

Törene katılan Bakan Özak, Başkan Karaosmanoğlu`nun amatör spora olan katkılarıyla diğer belediye başkanlarına örnek olması gerektiğini söyledi
 

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Türkiye`nin en prestijli spor ödüllerinden biri olarak kabul edilen Milliyet Gazetesi`nin geleneksel Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu. Başkan Karaosmanoğlu`nun Yılın Spor Adamı, Kağıtsporlu Milli Tekvandocu Bahri Tanrıkulu`nun Yılın Sporcusu seçildiği Milliyet 56. Yılın Spor Ödülleri Töreni, İstanbul Ortaköy`deki Esma Sultan Yalısı`nda yapıldı. Törende Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Nafiz Özak, İstanbul Valisi Muammer Güler, İçişleri eski Bakanı İsmet Sezgin, Başbakan eski Yardımcısı Hüsamettin Özkan, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile siyaset, medya ve spor dünyasının önde gelen isimleri hazır bulundu.


KAĞIT DAMGASINI VURDU

Doğan Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Aydın Doğan ile Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hanzade Doğan Boyner`in ev sahipliğinde gerçekleşen gece, saat 19.00`daki kokteylle başladı. Başkan Karaosmanoğlu`nun amatör sporlara olan katkısıyla Yılın Spor Adamı, Bahri Tanrıkulu`nun elde ettiği başarılarla Yılın Sporcusu ödüllerini aldığı törene Kağıtspor adeta damgasını vurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Başkanı Fahrettin Kandemir ile yönetim kurulu üyeleri de törende tam kadro hazır bulundu.


TANRIKULU 1 NUMARA

Milliyet Gazetesi yöneticileri, ödül törenine katılan herkese teşekkür ederek, en köklü geleneğe sahip olan bu anketin halkın geniş katılımıyla aynı zamanda en tarafsız anket olduğunu da vurguladı. Ulusal medyanın da büyük ilgi gösterdiği ödül töreninde podyuma ilk gelen Kağıtspor`un sayısız başarılara imza atan milli tekvandocusu Bahri Tanrıkulu oldu. Bahri Tanrıkulu`na ödülünü Bakan Özak ile Aydın Doğan takdim etti. Tanrıkulu, kendisine desteklerini esirgemeyen Başkan Karaosmanoğlu ile Kağıtsporlu yöneticilere teşekkür etti.


ÖDÜLÜNÜ ALDI

Program sunucusunun, “Türkiye`de birçok belediye işin en kolayını tercih edip futbola destek vererek adını duyurmaya ve ön plana çıkmaya çalışırken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belki de en zor işi seçti. Kentte amatör spor kulüplerine kapılarını sonuna kadar açan ve ciddi bir bütçe ayıran Başkan Karaosmanoğlu, reklamdan ve gözlerden uzak büyük projeye imza attı” sözleriyle anons ettitği Başkan Karaosmanoğlu, alkışlar eşliğinde podyuma geldi.


DESTEĞE DEVAM

Başkan Karaosmanoğlu`nun ödülünü İstanbul Valisi Güler takdim etti. ‘`Bizi bu ödüle layık bulanlara teşekür ediyorum`` diyerek sözlerine başlayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘`Bizi bu ödüle layık görenleri mahcup etmeyeceğiz. Bundan sonra da tüm gücümüzle amatör spora gençlerimizi yönlendirmeye, insan yetiştirmek adına destek vermeye devam edeceğiz. Ben sporu seviyorum, kendim de spor yapıyorum. Kocaeli`nde haftanın üç günü halkla yürüyoruz. En güzel ve en kolay spor yürüyüştür. Sprun tüm branşlarına gönülden destek veriyoruz`` ifadesini kullandı.


ÖZAK: ÖRNEK OLMALI

Diğer ödüllerin de sahiplerini bulmasının ardından kürsüye gelen ve geçmişte kendisi de Milliyet`te Yılın Sporcusu ve Yılın Spor Adamı seçilen Bakan Özak, Başkan Karaosmanoğlu`nu diğer belediyelere örnek gösterdi. ‘`Yılın sporcusu seçilmek önemli ama bir belediye başkanının Yılın Spor Adamı seçilmesi çok önemli`` sözleriyle Başkan Karaosmanoğlu`nu kutlayan Bakan Özak, ‘`İlkeli, tarafsız ve önemli bir geleneği olan bir ödül törenindeyiz. Çok değerli bir spor adamını birlikte alkışlıyoruz. Belediyelerin İbrahim Karaosmanoğlu`nu örnek alması lazım. Yaptığı tesisler, amatöre verdiği destekle bize çok katkı sunuyor`` Açıklamasını yaptı.


TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Yılın Spor Adamı seçilen Başkan Karaosmanoğlu, Yılın Sporcusu ödülünü alan Bahri Tanrıkulu ile Yılın Takımı dalında güçlü rakiplerini geride bırakarak Beşiktaş`ın arkasından ikinci olan Kağıtspor`un yöneticileri, törenin ardından tebrikleri kabul etti. Kağıtspor Başkanı Kandemir ile yöneticiler, böyle bir başarıyı elde etmekten duydukları memnuniyeti vurguladı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ