KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Cami istiyorlar!
Cami istiyorlar!
Güncel
18 Kasım 2012 Pazar 08:44
  • 2818
  • 9

Cami istiyorlar!

Yapılmakta olan valilik kompleksi nedeniyle yıkılmasına karar verilen Köy Hizmetleri Camii’nin cemaati kendilerine yeni bir cami yapılmasını istiyor

1980`li yıllarda Kadıköy Mahallesi Şehit Rafet Karacan Sokak üzerinde kurulan Köy Hizmetleri Camii cemaati bugünlerde zor günler yaşıyor. Eski köy hizmetleri alanında yapımı devam eden valilik kompleksi projesi nedeniyle Köy Hizmetleri Camii`nin yıkılmasına karar verildi. Cami cemaati ise kendilerine yeni bir cami yapılmasını istiyor. Cemaat yeni cami için imza kampanyası bile başlattı. 

 
BÜYÜK İHTİYAÇ
Cami cemaatinden olan ve son gelinen noktayla ilgili bilgi veren Akif Özkaynak, “Biz yıllardır bu camiye gelerek ibadet ediyoruz. Eren Camii`nin oradan Yahya Kaptan Mahallesi`ne kadar yol kenarında bu camiden başka cami yok. Birçok kişi yoldan geçerken bu camiye geliyor. Ancak valilik kompleksi nedeniyle camimiz yıkılacakmış. Cami bu bölge için büyük ihtiyaç. Çok sayıda vatandaşımız burada ibadet ediyor” dedi. 
 
VALİYLE GÖRÜŞTÜK 
Konuyla ilgili vali Ercan topaca ile de görüştüklerini söyleyen Özkaynak, “Kendisi çalışma yapılan alanda cami olduğunu bilmediğini söyledi. Bunun yanı sıra ‘Eğer yıkarsak yenisini yaparız` dedi. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ile de görüştük, başkan İbrahim Karaosmanoğlu ise bize randevu vermedi. Son olarak AKP il Başkanı Mahmut Civelek`le bir görüşme yaptık. Ancak aldığımız duyumlara göre buraya cami yapılmayacakmış” diye endişesini dile getirdi. 
 

İMZA KAMPANYASI 
Yeni cami yapılması için imza kampanyası da başlattıklarını söyleyen Özkaynak, “Biz camimizin kesinlikle yıkılmamasını istiyoruz. Eğer yıkılacaksa da yerine çok büyük olmayan hatta bayanlarımızın da rahat kullanabileceği bir cami yapılmasını istiyoruz. Şuana kadar yaklaşık 2 bin imza topladık. Yılbaşına kadar topladığımız imzaları gerekli tüm mercilere ulaştıracağız. Bu işin peşini asla bırakmayacağız” diye konuştu.
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ