KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Cami ve Kur’an kursunda sıkıntımız yok
Cami ve Kur’an kursunda sıkıntımız yok
Güncel
03 Ekim 2012 Çarşamba 12:23
  • 1109
  • 1

Cami ve Kur’an kursunda sıkıntımız yok

Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile ilgili konuşan İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, ilimizde 2 bin 37 resmi din görevlisi, bin 134 cami ve 350 Kur’an kursu olduğunu açıkladı

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Diyanet –Sen Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan, Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal ve Kocaeli Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Fazıl Demir, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ve İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu`na ziyarette bulundu. 

 
MÜFTÜYE TEŞEKKÜR
İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu`na yapılan ziyarette konuşan Ali Fazıl Demir, “Personelimizi idare eden, onların dertlerini dinleyen, mutluluklarını acılarını paylaşan ve uyumlu bir çalışma ortamı sağlayan müftümüze teşekkür ederiz. Birlik ve beraberliğin artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Camiamızda hizmet etmiş ve ahirete göç etmiş arkadaşlarımıza da Allah`tan rahmet diliyoruz” dedi.
 
DUYARLILIK GÖSTERİLİYOR
Selami Tarkan ise, “En güzel, en iyi günlerin görevlilerimizle geçmesini, sıkıntıların bir an önce bitmesini istiyoruz” diye konuştu. Türk Diyanet –Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal, samimi bir ortamda görev yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Tebrikler, ziyaretler önceden bu şekilde değildi. Artık bu konuda duyarlılık gösteriliyor. Bütün arkadaşlarımıza görevlerinde Allah yardımcısı olsun” dedi.
 
BİR SIKINTI YOK
Keşvelioğlu, “Bu haftayı bir takım etkinliklerle kutluyoruz.Hizmetlerimizi daha aktif olarak nasıl yapabiliriz, hizmetlerimizi nasıl geliştirebiliriz, toplumun din eğitimi, birlik ve beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi noktasında bizden beklentilerine ne kadar cevap verebiliriz bunları konuşuyoruz” diyerek alt yapı ve maddi imkanlar itibariyle bir sıkıntılarının olmadığını kaydetti.
 
67 KUR`AN KURSU 
Müftü Keşvelioğlu, “Bu yıl 52 Kur`an kursumuza ilaveten 15 Kur`an kursu daha açıyoruz. Toplam 67 Kur`an kursumuz 52 mahallemizde yetişkin hanım kardeşlerimize hizmet edecek. Ayrıca cami derslerimiz yine başlayacak, nisan ayına kadar devam edecek. Esnaf vatandaşlarımızın çalıştıkları yerde Kur`an-ı Kerim okumayı öğrenebilecekleri bir sistem kuruyoruz. İstedikleri gün ve saatte onların talebine göre bay ve bayan hoca göndereceğiz. 
 
ESNAFA ÖZEL DERS
Bunun için yapacakları tek şey, Cuma ve hafta sonları hariç namaz vakitleri dışında ders alacakları vakti ve adreslerini bize dilekçe ile bildirmeleri olacak” dedi. İzmit İlçe Müftüsü`nün ardından İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu`nu ziyaret eden dernek başkanları, Sönmezoğlu`nun Camiler ve Din Görevlileri Haftası`nı kutlayarak, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
 
DESTEK OLUYORLAR
Sönmezoğlu, “2 bin 37 resmi din görevlimiz, bin 134 cami ve 350 Kur`an kursuyla ilimizde hizmet veriyoruz. Sadece geçen hafta 30 tane Kur`an kursu açtık. Kurs açılmasını bekleyen yerler var. Vatandaşlarımız, valimiz, büyükşehir başkanımız ve ilçe başkanlarımız bize destek veriyorlar. Gerek camilerimizde cemaat olan ve inşasında yardımı olan, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor ve hayatta olanlara teşekkür ediyorum” dedi.  
 
 
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Programı:
1. 4 Ekim Perşembe günü Ahirete göç etmiş hayır sahipleri ve hoca efendileri için hatim ve mevlit programı
2. 5 Ekim Cuma günü Cuma namazı öncesinde merkezi sistemden İzmit dışından gelen okuyucular tarafından Kur`an ziyafeti
3. 6 Ekim Cumartesi günü saat 14.00-16.00 arası İl Müftülüğü Konferans Salonu`nda Necmettin Nursaçan tarafından Kur`an kursu öğreticileri ile cami görevlileri ve eşlerinin katılacağı konferans
4. 6 Ekim Cumartesi günü Alikahya Fatih Camii`nde yatsı namazına müteakip Kur`an ziyafeti 
5. Camiler haftası dolayısıyla kamu kurum ve kuruluşlara ziyaret
6. İzmit Müftülüğü Terzibayır Kursu`nun açılışı
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ