KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Camideki vaaz evlere giriyor
Camideki vaaz evlere giriyor
Güncel
04 Eylül 2009 Cuma 14:13
  • 882
  • 1

Camideki vaaz evlere giriyor

Kartepe’de başlatılan yeni uygulamada, merkezde okunan ezan ve vaazlar görüntülü olarak diğer camilere de aktarılıyor.

İkinci aşamada vaaz ve görüntüler internet üzerinden evlere ulaştırılacak. Özellikle Cuma günleri bayanlar da vaazları görüntülü olarak takip edebilecek.

Kartepe Müftülüğü, Türkiye'de bir ilke imza attı. Daha önce ilçenin merkez camiinde okunan ezan ve verilen vaazler, sesli olarak diğer camilere verliyordu. Kurulan yeni sistem ile vaaz ve ezanlar diğer camilere görüntülü olarak aktarılıyor. Diğer cami cemaati de artık verilen vaazları görüntülü olarak takip ediyor.

 Müftülük, ikinci aşama olarak sitemi evlere katadar taşımayı hedefliyor. Cemilerde verilen vaazları, camiye gelemeyen ve özellikle bayanların takip etmesi için evlere kadar taşıyacak. Uygulama internet üzerinde hayata geçirilecek.

Kartepe Müftüsü İsmail Gülşen, uygulamanın Türkiye'ye örnek olacağını söyledi. Göz göze temasın iletişimde çok önemli olduğunu belirten Gülşen, test uygulamasının başarı ile bittiğini ifade etti. Gülşen, "Çalışmaların ileriki aşamalarda evlere kadar internet aracılığıyla girerek bayan kardeşlerimizi de bu görüntülü sisteme dahil etmiş olacağız." dedi.


Twitter
Twitter

KENT REHBERİ