KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Camilerin önündeki engeller kaldırılıyor
Camilerin önündeki engeller kaldırılıyor
Güncel
09 Ekim 2012 Salı 13:32
  • 816
  • 0

Camilerin önündeki engeller kaldırılıyor

‘Engelsiz cami, engelsiz ibadet’ konulu konferansta konuşan Özak, camilere ulaşımı zorlaştıran mimari engelleri kaldırdıklarını söyledi
Kartepe İlçe Müftülüğü`nün düzenlediği, Uzunçiftlik Evlendirme Dairesi`nde gerçekleştirilen  ‘Engelsiz cami, engelsiz ibadet` konulu konferansa ilgi büyüktü. Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde organize edilen konferansta konuşan İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, geçtiğimiz hafta boyunca tüm Türkiye`de konuyla ilgili pek çok etkinlik gerçekleştiridiğini belirtti, bu yılki temanın, ‘Engelsiz cami, engelsiz ibadet` sloganıyla engellilerin sorunlarına dikkat çekmek olduğunu söyledi.
 
KİMSE MAHRUM KALMASIN
Sönmezoğlu, bu yıl engelli-engelsiz, kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk-çocuk hiç kimsenin camilerin manevi atmosferinden mahrum kalmamasının amaçlandığını da kaydetti. Konferansa katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak da “Camiler toplumumuz için çok önemli mekânlardır. Bizler camilere ulaşan yollar üzerindeki mimari engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Yasa gereği, cami çevre düzenlemeleri ve yeşillendirme çalışmaları, peyzaj ve oturma bankları, şadırvanlar gibi yardımlar yapıyoruz. Cami ve Kur`an kurslarının da ihtiyaçlarını imkanlar ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz” dedi.
 

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ