KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
KO-MEK öğreticilerine NLP eğitimi verildi
KO-MEK öğreticilerine NLP eğitimi verildi
Güncel
22 Nisan 2010 Perşembe 15:19
  • 0

KO-MEK öğreticilerine NLP eğitimi verildi

KO-MEK’in öğreticilerine Sekapark Otel’de kişisel gelişim eğitimi verildi. Eğitime Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KO-MEK öğreticileri için düzenlenen NLP seminerine katıldı. Sekapark Otel`de NLP uzmanı Alişan Kapaklıkaya tarafından verilen seminerde Karaosmanoğlu`nun yanı sıra genel sekreter yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, kültür sosyal işler daire başkanı Sait Karaçorlu, yaygın eğitim şube müdürü Hikmet Yıldırım, emniyet amiri ve aynı zamanda senarist, kaligrafi sanatçısı Bayram Özbek, yönetmen Oğuz Yalçın ile KO-MEK yöneticileri ve öğreticileri hazır bulundu.

UZUN İNCE BİR YOL
Seminer öncesinde Büyükşehir Belediyesi`nin büyük ve güçlü bir aile olduğunu söyleyen Karaosmanoğlu, bu ailenin bir kolunun da KO-MEK olduğunu kaydetti. Karaosmanoğlu, “KO-MEK Kocaeli`nin halk üniversitesidir. Bir eğitim yuvası, aile içi eğitim projesidir. 70`den fazla branşta bütün hemşerilerimize meslek öğretiyoruz. Ancak amacımız sadece bu da değil. Bu proje hayata hazırlık için son derece önemlidir. Aşık Veysel`in söylediği gibi; hayat uzun ince bir yoldur. Vatandaşlarımız bir yandan bu kurslarda ücretsiz eğitim alırken diğer yandan kişisel gelişimlerine katkı sunuyor” dedi.

SEMİNER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Başkan Karaosmanoğlu, KO-MEK öğreticilerine de seslenerek; “Sizlerin gelişimine katkıda bulunmak için çaba gösteriyoruz. Sizlerden size emanet edilen kursiyer kardeşlerimize bütün bilgi birikimlerinizi, sevginizi aktarmanızı istiyoruz. Hepimiz bu güzel yolda birlikte yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Karaosmanoğlu`nun konuşmasının ardından NLP uzmanı Alişan Kapaklıkaya, KO-MEK çalışanlarına motivasyon ve aile içi iletişim konularında bilgi aktardı. Uzman Kapaklıkaya`nın kendi yaşamından verdiği örneklerle renklenen seminer interaktif yapısıyla ilgi gördü.

HEMEN GERÇEKLEŞTİRİN
Kapaklıkaya, seminer sırasında katılımcılardan gözlerini kapatarak 20 dakikalık yakıtı kalmış bir uçakta bulunduklarını hayal etmelerini ve bu durumda sevdiklerine söyleyecekleri son sözleri düşünmelerini istedi. Kapaklıkaya, bu esnada uçağın düşeceğini zanneden öğreticilere uçağın yakıt ibresinin bozuk olduğu için o şekilde göründüğünü söyledi. Kapaklıkaya`nın “Sevdiklerinize söylemek istedikleriniz için ne bekliyorsunuz?” sözleri sevginin ertelenmemesi gerektiğini zihinlerde canlandırmış oldu. İki saat süren seminer sonunda Kapaklıkaya, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ