KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
’Canlar’ bir daha yanmasın
’Canlar’ bir daha yanmasın
Güncel
03 Aralık 2012 Pazartesi 11:48
  • 736
  • 0

’Canlar’ bir daha yanmasın

Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen aşure etkinliğinde buluşan Alevilerin sorunlarına değinen Karanfil, “Canlar bir daha yanmasın” dedi

Körfez Hacı Bektaş Veli Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Muharrem Ayı nedeniyle bir aşure programı düzenledi. Körfez Cemevi`nde gerçekleştirilen aşure programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Körfez Cemevi`nde yapılan aşure programına; Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Miroğlu, Alevi Kültür Derneği Kocaeli Şube Başkanı Doğan Demir, CHP İl Genel ve belediye meclis üyeleri, AKP belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 
CANLAR YANMASIN
Aşure etkinliğine ev sahipliği yapan Körfez Hacı Bektaş Veli Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selami Karanfil, geçmişte yaşanan sıkıntılardan bahsederek Alevilerin sorunlarına değindi. "Canlar bir daha yanmasın” diye seslenen Karanfil, dernek binasının yapımında yardımcı olan Yunus Pehlivan`a teşekkür etti. Karanfil`den sonra söz alan başkan Pehlivan, derneğe yapılan yardımların devam edeceğini ifade etti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ