KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Can’ların iftarında kardeşlik mesajı
Can’ların iftarında kardeşlik mesajı
Güncel
20 Kasım 2012 Salı 14:43
  • 1300
  • 0

Can’ların iftarında kardeşlik mesajı

Çınarlı Mahallesi’ndeki Cemevi’nde gerçekleşen iftarda ilçe protokolünü ağırlayan Gülseven, kardeşlik mesajları verdi

Yapımını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi`nin üstlendiği, dernek üyeleri ve hayırsever vatandaşların da katkıda bulunduğu Çınarlı Cemevi binası büyük oranda tamamlandı. Geçtiğimiz yıl dernek binasının kaba inşaatında olmasına rağmen bir iftar programı düzenlenmişti. Dernek binasında bu yıl iftar yemeğinin ikincisi düzenlendi. 

 
İKİNCİ İFTAR 
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şubesi`nin düzenlediği etkinliğe; Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar`ın yanı sıra Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Balcı, meclis üyesi Mustafa Akdeniz, kent konseyi başkanı Naip Yıldırım, Çınarlı Mahalle Muhtarı İbrahim Sümer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
DESTEK OLUYOR
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şube Başkanı Hüseyin Gülseven, iftar davetlerine katılan konuklarına teşekkür etti. Gülseven, yemeklerin Derince Belediyesi Aşevi Birimi tarafından hazırlandığına vurgu yaparak, başkan Aziz Alemdar`ın dernek binasının yapımında olduğu gibi her zaman kendilerine destek olduğunu ifade etti. 
 
FARKLI İNANÇLAR
Derince`de ülkenin farklı noktalarından gelip ilçeye yerleşmiş, farklı etnik ve inançlara mensup insanların yaşadığına işaret eden Gülseven, başkan Alemdar`ın Derince`de kardeşçe yaşama noktasında büyük hizmetleri olduğunu aktardı. Gülseven`in ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Alemdar da katılımcılara “Çok değerli Can`lar” diyerek seslendi. 
 
KÜLTÜR YUVASI
Muharrem ayının önemine vurgu yapan Alemdar, “Hz. Hüseyin`in şehit edilişinin acısını paylaşmak için tutulan matem oruçlarının kabulünü niyaz ediyorum. Derneğin temelini 3 yıl önce atmıştık, bugün iftarımızı açtık. İnşallah bu ibadet ve kültür yuvamız çocuklarımıza ve çevremize hayırlar getirir” dedi. Kaymakam Mesut Yıldırım da iftar sofrasında bir arada olmanın kendisini oldukça mutlu ettiğini belirtti. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ