KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Çayırova’da engelli sempozyumu
Çayırova’da engelli sempozyumu
Güncel
28 Aralık 2011 Çarşamba 11:24
  • 883
  • 0

Çayırova’da engelli sempozyumu

Çayırova’da 3 gün boyunca devam eden “Yerelden Genele Engelsiz Türkiye” adlı sempozyumda, engellilere yönelik çalışmalar görüşüldü

Çayırova Belediyesi ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği ve Çayırova Engelli Aileleri Derneği`nin desteklediği “Yerelden Genele Engelsiz Türkiye” adlı sempozyum,
Çayırova Belediyesi Kültür Salonu`nda yapıldı. Toplam 3 gün süren sempozyum, dün sona erdi. Sempozyumun açılış konuşmasını Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş yaptı.

 

 

ADALETLİ HİZMET
Akbaş, “Böylesine önemli bir sempozyuma ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Devleti yaşatmak, insanı yaşatmaktan, insana hizmet etmekten geçiyor. Herkese adaletle hizmet götürmekle devletin yaşayacağını biliyoruz. İlçemizde yaşayan herkesin yanında olmaya çaba sarf ediyoruz. Engelli Koordinasyon Merkezleri, ilçemizde hayat buldu. Bu sempozyum, engelli vatandaşlarımızın hayatın tüm alanlarında var olmalarına bir etken olacaktır” dedi.

 

 

STANTLAR GEZİLDİ
Sempozyum kapsamında, yereldeki örnekler başta olmak üzere ulaşılabilirlik alanında ülke çapında yürütülen öncü çalışmalara yer verildi. Sempozyumun son gününde, yerel yönetimler için son derece önemli olan ulaşılabilirlik tespit formları alan uygulamasının sonuçları değerlendirildi. Soru cevap şeklinde devam eden sempozyumun sonunda, engellilere yönelik yapılan çalışmaların anlatıldığı stantlar ziyaret edildi ve fikir alışverişi yapıldı.

 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ