Çeker: Hukuksuzluklara Dur Dedik
Çeker: Hukuksuzluklara Dur Dedik
Güncel
01 Aralık 2017 Cuma 11:41
  • 430
  • 0

Çeker: Hukuksuzluklara Dur Dedik

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker 6. Olağan Genel Kurulundan sonra yeni dönemde yapacakları çalışmalar ve izleyecekleri yol hakkında şubede basın açıklaması yaptı.

Ömer Çelik, “ Türk Sağlık-Sen Kocaeli şubesi olarak 6. Olağan Genel Kurulumuzu 25.11.2017 tarihinde gerçekleştirdik. Yeni çalışma dönemi için bize yetki veren tüm delege arkadaşlarımıza ve Genel Kurulumuzda bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

Düğün havasında kongre

Delegelerimizin yoğun ilgi ve alakası ile gerçekleştirilen Genel Kurulda birlik ve beraberliğimizin bir kez daha anlamlı bir şekilde pekişmiş olmasının gururunu yaşıyoruz. Düğün havasında gerçekleşen kongremizde ortaya çıkan birlik, beraberliğe teşkilat mensuplarımız Türk Sağlık - Sen’li olmanın verdiği gurur ve mutluluğa tüm Kocaeli şahit oluştur.

 

Sevdamız Türkiye

Kongremiz sendikamızın kamu oyunda nasıl bir marka haline gelerek örnek bir Sivil toplum kuruluşu olduğunu anlatmaya  yeterlidir. Türk Sağlık Sen olarak sendikal hareketimizi iki temel üzerine kurduk. Türkiye Sevdamız., Ekmek için kavgamız., Diye belirlediğimiz  sloganla bu iki ilkeyi net olarak anlatmaktadır. Türkiye sevdamız diyoruz., Çünkü biz vatan olmadan hiçbir şey olmayacağını bilen insanlarız. Milletin ve memleketin sorunlarına ilgisiz kalınarak milli bir STK olunmaz.  Millet ve Memleket meselelerinde taraf olurken veya görüş bildirirken, Vatan haini, Cumhuriyet düşmanı ilan edilmiş kişileri de Malum Sendikalar gibi destekleme gafletine düşmeyiz.

 

 

Özgür düşünceye EVET

Ülkemizin milli birlik ve beraberliğini bozmaya yeltenmekte olan gerek iç ve gerekse de dış mihrakların her geçen gün değişik senaryolarına şahit olmaktayız. Bu odakların karşısında dik duran sağlam bir iradeye ve inanca sahip teşkilatımızın bu amacı muhafaza edilecektir.  Bu yönde sağlık çalışanlarının bilinçlendirilmesi ve dinamik hale gelmeleri yönünde çaba ve gayretlerimizi ortaya koyarak, bu amaç içinde olan tüm kuruluşlarla diyaloglarımızı etkin bir şekilde sürdüreceğiz. Özellikle bundan sonraki süreçte de temel yönetim anlayışımız demokrasiye, milli iradeye, sivil topluma, özgür düşünceye 'evet', teröre, bölücülüğe, hainliğe 'sonuna kadar hayır' olacaktır. Sevdamız Türkiye, başka vatanımız, başka ülkemiz, başka devletimiz yoktur. Dik başlı olmayacağız ama başımız dik olacaktır.

 

Hukuksuzluklara Dur Dedik

Diğer ilkemiz ekmek için kavgamızdır. Biz emek ve ekmeğin yüce bir değer olduğuna, çalışanın alın terinin karşılığının tam olarak verilmesi gerektiğine inanırız. Bunun içindir ki nerede bir hak gaspı, çalışanın emeğinin dikilen bir göz varsa onu karşısında durduk. Durmaya da devam edeceğiz. Çalışanın hakkının ve hukukun mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Devletin dini adalettir, diyerek kamuda adaletin sağlanması için mücadele edeceğiz. Resmi başvurularımızla sorunları çözüm istedik. Açtığımız davalarla hukuksuzluklara dur dedik.  Mazlumun yanında zalimin karşısında olmayı ilke edindik. Asla dilsiz şeytan olmadık.

 

 Toplu sözleşme masasında yetkili konumda olmasak da, üyelerimizden aldığımız güçlü ve destekle iş yerlerinde  etkili sendikacılık yapmaya devam edeceğiz.

Kentimizde bulunan kamu sağlık kurumlarının çalışanlarının huzurlu ve kaygısız bir ortamda görev yapmaları, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve iş güvenliklerinin teminat altına alınması için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

 

DEVLET ADINA HAREKET ETSİNLER

  1. OIağan Kongremizden sonrada devam ettiğimiz yolda inandığımız ilkelerden taviz vermeyip, dosdoğru yürüyeceğiz. Hakkın ve haklının yanında olacağız. Hiç kimsenin bundan zerre kadar şüphesi olmasın. Sağlık çalışanları olmak üzere, tüm kamu çalışanlarının yaşadığı sorunlar ve sistemin getirdiği ağır sorumluluklar altında ezilenlerin gür sesi olmaya devam edeceğiz.

 

Türk Sağlık Sen olarak sahip olduğumuz ilke ve prensipler çerçevesinde hak arama mücadelemizden ödün vermeden mazlumun ve haklının yanında yer alarak, haksızlıklar karşısında en radikal bir şekilde karşı duracağız.

 

Sendikamız, farklı dünya görüşlerine sahip, her yelpazeden insanın olduğu  milli ve manevi değerlere bağlı, milli gelirden payına düşeni alma noktasında gayret sarf eden bir emek örgütüdür.  Dün olduğu gibi bundan sonrada sağlık çalışanlarından yana, mazlumdan ve mağdurdan yana olmayı sürdürecektir. Bizim görevimiz, sağlık çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmektir. Bütün gayretimizin, inancımızın bu yönde olduğu bilinmelidir.

 

Anayasa, Kanun, 657 Devlet memurları Kanunu, Yönetmelik, Yönerge ve genelgeleri yok hükmünde sayan liyakatsiz ve ehliyetsiz idarecilerle hukuki mücadelemiz devam edecektir. Bu tür idarecilerin mağduriyet yaşamamaları için kendilerine tavsiyemiz. Birileri adına değil DEVLET ADINA hareket etsinler, kanunlardan ayrılmasınlar. Türk sağlık-Sen gerçek sendikacılığın tek ve doğru  adresi olmaya devam edecektir. “ dedi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

41 Burda çalışanları isyan etti!

Yazan: 41 avm çalışanı

Yorum: Ben oranın çalışanlarından birisiyim. Sesimizi duyurun lütfen paramıza zamda vermiyorlar çalışmazsak tazminatsız kocayacağız

Bedelli askerlikte son durum

Yazan: Vatandaş

Yorum: Bence iyi miktar

Boğulanların sayısı artıyor. 193 kişi boğulma tehlikesi geçirdi  

Yazan: Yüzücü

Yorum: Buyuksehir ekiplerini tanitacagina ilk önce bedava yüzme kürsü açsın. Her yaz kocaeli de aynı sey.

Meteoroloji uyardı. Dolu ve hortum oluşabilir

Yazan: Merve erbas

Yorum: Yarın yine otoparklar dolar. Izmit in her yerini sel basar.

Körfeze 120 bin liralık proje!

Yazan: Korfezli

Yorum: Körfezin her yeri çöp içinde. Ilk buna cozum

Hürriyet’ten o şoföre destek ziyareti

Yazan: İZMİTLİ

Yorum: yaşlı amca belliki rahatsız... doğrusunu yapmış şoför arkadaşımız... bayan yolcu açısından doğru olan buydu... ancak bu tür davranışların kapalı, sakallı, şalvarlı, sarıklı vb. yurttaşlarımızada yapıldığında aynı tepki ile karşılık verilmesi gerekir. bu ülke özgürse eğer ne açık giyinenin nede kapalı giyinenin birbirine hakaret hakkı yok. nedense açık birine birşey söylendiğinde herkez özgürlükçü, dindar birine söylenince burası iran mı oluyor. yuhhhh

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: vatandaş

Yorum: Özelleştirince böyle oldu, Zamlar ile ilgilide bir haber bekliyoruzz

Bekçilerden güvenlik uygulaması: 1 şüpheli şahıs yakalandı

Yazan: Vatandaş

Yorum: 80 lere döndük. Bu nedir arkadaş artık her vatandaşın yanına bir tane kolluk gücü verirler.

CHP’den 9 kişi İnce için imza verdi

Yazan: Zeynep sonmez

Yorum: Çoğunluğun eski başkan olması da manidar.

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: Songül Cihan

Yorum: Bacım yapiyosun da bu haberleri takan yok. Açlık sınırı olmuş bilmem kaç. Bu milletin suyunu kes yine akillanmaz

KENT REHBERİ