KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Cemevi’nde oruç açtı
Cemevi’nde oruç açtı
Güncel
17 Aralık 2010 Cuma 15:58
  • 1207
  • 0

Cemevi’nde oruç açtı

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova Cemevi’nde düzenlenen Muharrem orucu iftarına katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cem Vakfı Çayırova Abdal Musa Cem ve Kültür Evi`nde düzenlenen Muharrem orucu iftarına katıldı. İftar yemeğinin ardından gerçekleşen erkânın bitiminde salonu dolduran Aleviler`e seslenen başkan Karaosmanoğlu, “Benim kardeşlerimin adı da Hasan ve Hüseyin`dir. Acımız ortak” dedi. Cem salonunda düzenlenen erkânda Kur`anı-ı Kerim tilavetinin ardından Kerbela`da yaşanan acılar ve Hz. Hüseyin`in şehit edilmesi anlatıldı.
 

KURSLAR DÜZENLENEBİLİR
Dernek başkanı İbrahim Demiray`ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Karaosmanoğlu`na; Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü Mehmet Kesen ve Cemevleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül eşlik etti. İftar öncesinde dernek yöneticileriyle sohbet eden Karaosmanoğlu, binası uygun olan cemevinde KOMEK vasıtasıyla çeşitli kurslar düzenlenebileceğini söyledi.
Ardından Muharrem ayının 10`ncu gününde düzenlenen iftar programına geçildi.
 

BİRİ HASAN, BİRİ HÜSEYİN
Cem salonunda düzenlenen erkânda Kur`an okundu, Kerbela`da yaşanan acılar anlatıldı. Hep birlikte okunan deyişler ve mersiyelerle yaklaşık 1,5 saat süren erkânın sonunda salonunu dolduran Aleviler`e seslenen başkan Karaosmanoğlu, birlik ve beraberliğin önemine değindi. Karaosmanoğlu, “Burada hep birlikte ortak bir acıyı paylaştık. Benim bir kardeşimin adı Hasan, bir kardeşimin adı Hüseyin`dir. Birliğimiz, beraberliğimiz ve onların getireceği güç çok önemlidir” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ