KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Çenesuyu büyüyor
Çenesuyu büyüyor
Güncel
27 Ekim 2009 Salı 16:15
  • 1867
  • 3

Çenesuyu büyüyor

Ünü ülke sınırlarını aşan, ilimizin sembollerinden Çeneyusu’nun, Derince Belediyesi’nin yeni hamleleriyle hizmet alanı genişletiliyor. Çenesuyu Dolum Tesisleri ve Kaşık Tesisleri’nde yeni düzenlemeler yapılıyor

Derince ilçesinin Çene Dağı'ndaki kaynağından süzülen ve Osmanlı döneminde sultanların gözdesi olduğu söylenen Çenesuyu'nun lezzeti ülke sınırları aşarken, Derince Belediyesi de yeni hamlelerle Çenesuyu A.Ş.`yi talepleri karşılayacak duruma getiriyor. Derince Belediyesi'nin önemli iştiraklerinden biri olan ve doğal kaynak dolum tesislerinin yanı sıra doğrudan halka satış noktası da bulunan Çenesuyu, artık Avrupa ülkelerine de ihraç ediliyor. Çenesuyu`na olan yoğun talep, Derince Belediyesi`ni harekete geçirdi. Çenesuyu Dolum Tesisleri`nde yapılan ek bina ve Kaşık Tesisleri`ne ilave edilecek 4 yeni pompayla, Çenesuyu A.Ş. hizmet alanını genişletiyor.
 

TESİSLER BÜYÜTÜLÜYOR
Derince'nin hatta Kocaeli`nin en önemli markasının Çenesuyu olduğuna dikkat çeken Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, "Kocaeli'nin yanı sıra Adapazarı ve İstanbul Anadolu yakasında da aranan bir marka olan Çenesuyu, pazarda çok iyi bir konumda. Kapasitemizi optimum seviyede kullanarak pazarda daha iyi bir yere gelmek istiyoruz. Oldukça iyi kâr eden bir şirketimiz var. Başlatılan çalışmayla yakın bir tarihte 5 ve 10 kg'lık damacana üretimi için de düğmeye basıyoruz. Kısacası Derince, suyu, limanı ve kültürel yapısıyla marka olmaya hazırlanıyor" dedi.
 

KAŞIK`A YENİ DÜZENLEME
Aynı zamanda Çenesuyu A.Ş.`nin yönetim kurulu başkanı olan belediye başkanı Alemdar, şirket olarak büyüme yönünde sağlıklı ve kararlı adımlar attıklarını dile getirdi. Alemdar, “Tüm dünyayı saran global ekonomik krizde bile Çenesuyu A.Ş. büyüyen ve karını artıran ülkenin güzide kuruluşlarından biri. Kocaeli`de artık bir marka olan Çenesuyu`nun, tüm Türkiye`ye hatta dünyaya açılması için emin adımlarla büyüyoruz. Artan talebe karşılık, Çenesuyu Dolum Tesisleri`mizde yeni bir ek bina yapıyoruz. Halka doğrudan satış yapan Çenesuyu Kaşık Tesisleri`mizi yeniden düzenleyerek pompa sayımızı artırıyoruz. Halkımız artık buradan daha rahat suyunu temin edebilecek” dedi. 
 

ÜNÜ ÜLKE SINIRLARINI AŞTI
Çenesuyu A.Ş. Genel Müdürü M.Hatip Erkınay ise, yaptıkları başarılı çalışmalar sayesinde dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapmaya başladıklarını belirterek, "Çenesuyu ünü ve lezzetiyle ülke sınırlarını aştı. Şu anda başta Almanya ve İngiltere olmak üzere birçok AB ülkesine ihracat yapıyoruz. Ortadoğu bölgesinden Irak ve Ürdün'den de ciddi taleplerle karşılaşıyoruz" dedi. Erkınay, “Sektörün en büyük sıkıntısı olan KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8' e çekilmesi lazım. Ülke genelinde krizin etkileri gitgide azalıyor, yeni yıl umarım ülkemiz ve üreticimiz adına daha dinamik geçer. Burada üreticilere de büyük görev düşüyor. Birçok üretici maliyet hesabı yapmadan ihalelere giriyor. Bu durum üreticiyi olduğu kadar bizim gibi işini ciddiye alarak yapan sektör temsilcilerini de sıkıntıya sokuyor" diye konuştu.
 

YILLIK 176 MİLYON METREKÜP
Yıllık 176 milyon metreküp üretim kapasitesine sahip olduklarını dile getiren Erkınay, el değmeden tam otomatik makinelerde imalat gerçekleştirdiklerini söyledi. 19 litrelik damacana, 1.5-0,5 litrelik ve 330 ml'lik pet şişe, ve pet bardak ambalajlarında satış yaptıklarını dile getiren Erkınay, yakın bir tarihte 5 ve 10 litrelik damacana üretimi için harekete geçeceklerini söyledi. 'Her damlası doğanın parçası' sloganıyla tüketiciye ulaşan Çenesuyu'nun çevreye de çok büyük önem verdiğini dile getiren Erkınay, tüketiciyi pet ambalajların kullanımı ve bertarafı konusunda da bilinçlendirdiklerini kaydetti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ