KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Cengiz Kan, işçilere zorla istifa mektubu yazdırdı
Cengiz Kan, işçilere zorla istifa mektubu yazdırdı
Güncel
06 Ekim 2009 Salı 11:01
  • 4560
  • 12

Cengiz Kan, işçilere zorla istifa mektubu yazdırdı

Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, belediye bünyesinde çalışan 25 müteahhit işçiye istifa mektubu yazdırdı. Mektubun altına imza atmayan Umut Akıncı ise işten kovuldu

Sık sık yaptığı garip uygulamalarla gündeme gelen Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, yine yapacağını yaptı. Kan, Kandıra Belediyesi`ni Mustafa Öğren döneminde alınan 25 müteahhit işçisinden, kendi istekleriyle istifa ettiklerine dair bir dilekçe istedi. İşçilerden 24`ü Kan`ın isteğini yerine getirirken, Umut Akıncı adlı işçi bu dilekçeyi imzalamadığı için işten atıldı.

Yaklaşık bir hafta önce işçilerden bu dilekçeyi doldurup imza atmalarını isteyen Cengiz Kan, bunun rutin bir uygulama olduğunu ifade etti. İşten atılan Umut Akıncı ise bu uygulamanın tamamen haksız olduğunu savundu. Akıncı, şöyle konuştu: “Bundan yaklaşık bir hafta önce 25 müteahhit işçisine dilekçe gönderildi. İşçilerin adına düzenlenen bu dilekçelerde, bizim kendi isteğimizle istifa ettiğimiz yazıyordu.

İşçilere bu dilekçelerin imzalanması için bir hafta süre tanındı. Günler geçtikçe, belediye yetkilileri işçilerdin odalarına girip, ‘Bu kağıtları imzalamayan yarın işe gelmesin` diyordu. Ben hariç diğer tüm arkadaşlarım bu kağıtları imzaladı. Ancak ben imzalamadım. Bunun üzerine Cengiz Kan beni çağırdı ve işten atıldığımı söyledi. Şu anda yıllık yasal izin hakkımı kullanıyorum. Başkan Kan, bana tazminatımı vereceğimi de söyledi.”


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ